Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Záhrobská před vstupem do MS: Cítím se výborně

Schladming - Slalomářka Šárka Záhrobská vstupuje do závodů mistrovství světa. Kvůli letní operaci nezhoubného nádoru a výpadku v tréninku jí chybí síla, ale energie do závodů má prý dostatek. Bude to její již sedmé mistrovství v řadě a Záhrobská si jej tentokrát chce především užít.

Šárka Záhrobská
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"To už je sedmý? To je teda hrozný," smála se osmadvacetiletá majitelka kompletní medailové sbírky za slalom. Její největší úspěch přišel v roce 2007 v Aare, kde se stala mistryní světa. Záhrobská je však majitelkou úplné sady medailí - třetí dojela v Santa Caterině, stříbro má z Val d'Isere.

"Já se cítím výborně a tenhle šampionát bych si ráda užila."

Před touto sezonou ale visel nad výkonností Záhrobské velký otazník. V červenci podstoupila operaci nezhoubného nádoru hypofýzy, s čímž byl spojený metabolický rozvrat. Začínala tak s tréninkem kondice prakticky od nuly, ale stihla úvod sezony, objela všechny slalomy a ve Flachau skončila osmá. "Síla mi pochopitelně kvůli výpadku v tréninku pořád chybí, ale cítím se velmi dobře. Nevím, jak síly, ale energie mám dost," ujistila. 

Velkou pomocí pro Záhrobskou je nový trenér. S Rakušanem Klausem Mayrhoferem zapracovali na agresivitě jízdy a Záhrobská se po předešlé nevydařené sezoně pomalu vrací do špičky. Stále jezdí technicky a k tomu i rychle. 

Na šampionátu ve Schladmingu stihla Záhrobská slavnostní zahájení a pak odjela trénovat a na závody FIS a Evropského poháru do jiných středisek. Nyní už je zpátky, aby se připravila na čtvrteční obří slalom. "Technicky jsem na tom líp ve slalomu než v obřáku, ale těším se, že si užiju skvělou atmosféru," řekla Záhrobská. 

Nejlepší výsledek v obřím slalomu si na MS zajela v roce 2005, kdy ještě pod vedením svého otce Petra obsadila po nejlepším času ve druhém kole desáté místo. "To si pamatuji velmi dobře, to byl ohromný úspěch," uvedla Záhrobská. Letos však tak vysoké ambice nemá, protože v minulé sezoně obří slalom prakticky nejezdila a zatím se jen pomalu rozjíždí. I kvůli chybějící síle je pro ni tato disciplína náročnější. "Nemám žádnou hranici, se kterou budu spokojená. Chci předvést, co umím," řekla. Její trenér Mayrhofer k cílům doplnil: "Do třicítky to pro mě bude perfektní." 

Mnohem vyšší ambice bude mít Záhrobská v sobotním slalomu. V sezoně byla osmá, ale také o dvacet míst horší. "Chci si závody užít a předvést, co umím," řekla Záhrobská s úsměvem. "Ve slalomu můžeme očekávat cokoli. Šárka má dobré nervy, jezdit umí a od medaile po dvacítku třicítku je všechno možné," řekl kouč. 

Pomoci by jí měly i nové lyže se změněnou konstrukcí a částečně jiným vykrojením. Záhrobská je již testovala před závody v Mariboru, ale tehdy prototypy výrobci ještě vrátila. "Udělali na nich změny, ale doladili je a vezmu si je," řekla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy