Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Záhrobská opustila nemocnici a čekají ji týdny rekonvalescence

Praha - Lyžařka Šárka Záhrobská už necelých čtrnáct dní po operaci, při níž jí lékaři odstranili nezhoubný nádor pod mozkem, opustila koncem minulého týdne nemocnici. Mistryně světa a majitelka olympijského bronzu ve slalomu má nyní před sebou několikatýdenní rekonvalescenci a rehabilitaci.

Šárka Záhrobská
zdroj: ISIFA

"Po třech týdnech strávených v nemocnicích už jsem se moc těšila domů. Člověk si najednou uvědomí, jaké je to prima, když nemusí celý den ležet v posteli a najíst se může u stolu," uvedla Záhrobská.

Sedmadvacetiletá sportovkyně byla hospitalizována s vážnými neurologickými problémy před třemi týdny. V Ústřední vojenské nemocnici v Praze jí lékaři předminulou středu odstranili nezhoubný nádor na podvěsku mozkovém.

Podle průběhu rehabilitace a s ohledem na výsledky kontrolních vyšetření bude nyní majitelka kompletní sady medailí z MS a bronzová medailistka z OH ve Vancouveru 2010 postupně upravovat svůj klidový režim a pomalu zatěžovat organismus.

"Nyní mě čeká postupné, velmi pomalé a velmi opatrné zvyšování zátěže. Určitě nechci nic přehnat a uspěchat. Jsem ráda, že už v pátek začnou olympijské hry, alespoň budu mít doma o napínavou zábavu postaráno, už teď se moc těším," prohlásila lyžařka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy