Záhrobská opět nedokončila slalom

Flachau (Rakousko) – Šárka Záhrobská podruhé za sebou ve světovém poháru nedokončila první kolo slalomu. Po nedělním nezdaru v Courchevelu dnes nedojela do cíle první jízdy ani v rakouském Flachau. I třetí slalom v sezoně vyhrála rakouská mistryně světa Marlies Schildová. Ve Flachau, kam byl závod přeložen z finského Levi, absolvují ve středu poslední předvánoční závod slalomáři.

Marlies Schildová
zdroj: ČTK/AP

Záhrobská má v této sezoně na kontě stále jen dvacet bodů za 13. místo z úvodního slalomu v Aspenu. Ve Flachau bronzová olympijská medailistka z Vancouveru 2010 stejně jako o víkendu ve Francii zaostávala na mezičasech a nakonec chybovala ve spodní části trati, kde špičkou lyže zachytila o branku a neprojela ji. Ze sedmdesátičlenného startovního pole podobně dopadlo dalších deset lyžařek, slovenská naděje Veronika Zuzulová byla navíc kvůli neprojetí branky diskvalifikována. Diskvalifikace dodatečně potkala i druhou českou reprezentantku na startu Michaelu Smutnou, jež původně obsadila 57. místo, ale kvůli porušení technických předpisů nakonec z oficiální výsledkové listiny vypadla.

Schildová neměla na domácím svahu konkurenci. Vedla už po prvním kole a ve druhém zkompletovala jubilejní 30. slalomářské vítězství v SP. Třicetiletou lyžařku dělí už jen čtyři triumfy od rekordu Švýcarky Vreni Schneiderové. V celkovém pořadí SP se posunula na druhé místo za bezpečně vedoucí Lindsey Vonnovou z USA, jež dnes skončila osmá.

"Samozřejmě, že chci jednou Schneiderovou dohnat, myslím na to. Ale jak se postavím na start, přestanu se tím zaobírat," řekla Schildová. "Dnes jsem ale byla nervóznější než jindy, protože před domácím publikem jsem moc chtěla vyhrát," dodala Rakušanka.

Suverénku nejtechničtější alpské disciplíny Schildovou neohrozil ani útok obhájkyně celkového prvenství v SP Marie Rieschové-Höflové, jež ve Flachau zvítězila v minulé sezoně. Němka se kvůli potížím s kolenem rozhodla závodit až na základě dopoledního zátěžového testu, přesto nakonec byla největší soupeřkou rakouské favoritky a zaostala za ní o 46 setin. Třetí skončila Tina Mazeová ze Slovinska.

Výsledky závodu SP ve sjezdovém lyžování ve Flachau

1. Schildová (Rak.) 1:51,53 (55,48+56,05),

2. Rieschová-Höflová (Něm.) -0,46 (56,01+55,98),

3. Mazeová (Slovin.) -0,82 (55,77+56,58),

4. Zettelová (Rak.) -1,30 (56,54+56,29),

5. Noensová (Fr.) -1,43 (56,90+56,06),

...Záhrobská nedokončila 1. kolo, Smutná (obě ČR) diskvalifikována.

Průběžné pořadí SP: 1. Vonnová 554 b., 2. Schildová 324, 3. Rebensburgová (Něm.) 286, 4. Rieschová-Höflová 271, 5. Görglová 269, 6. Fenningerová (obě Rak.) 268, ...60. Záhrobská 20.

Průběžné pořadí slalomu: 1. Schildová 300, 2. Zettelová 155, 3. Rieschová-Höflová 140, 4. Poutiainenová (Fin.) 130, 5. Mazeová 127, 6. Kirchgasserová 119, ...27. Záhrobská 20.