Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Záda se lepší a Ledecká už vyhlíží závody. Odpočinek? Možná žádný, řekla

Poslední závod snowboardové sezony musela kvůli bolesti zad sledovat pouze z cílového prostoru, což Ester Ledeckou pořádně trápilo. Nejradši by byla znovu na svahu, což se jí brzy splní. Už za týden by se ráda vrátila do tréninku a do poloviny dubna chce ještě objíždět menší závody na lyžích. Sama přiznává, že si odpočinek možná vůbec nedopřeje a přemýšlí i o vyzkoušení slalomu.  

Ester Ledecká s velkým křišťálovým glóbem a dvěma zlatými olympijskými medailemi
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

V německém Winterbergu jen převzala velký křišťálový glóbus za triumf v alpských snowboardových disciplínách. "Bylo to trošku nepříjemný, že jsem tam nemohla znovu závodit. Není žádná zábava stát v cíli a čekat, až si to holky odjedou, abych si mohla převzít ten velký glóbus," vyprávěla na tiskové konferenci, před kterou z rukou primátorky Adriany Krnáčové převzala symbolický klíč od Prahy.

V Praze navštívila renomovaného fyzioterapeuta Pavla Koláře. "Záda, musím zaklepat, jsou lepší. Za týden bych měla být schopná začít znovu trénovat a zase závodit," poznamenala.

I když Světové poháry v alpském lyžování i snowboardingu skončily, Ledecká ještě plánuje účastnit se závodů FIS na lyžích. "Konec vychází tak na půlku dubna. Záleží, jaké závody budou vypsané. Já budu závodit, dokud budou závody," zmínila.

Je nám líto, video expirovalo.
Ledecká převzala klíč od Prahy. Ráda by se představila ve Špindlerově Mlýně

"Poslední rozumné závody, a na rozum já tady apeluju, jsou 15. dubna ve Švýcarsku," doplnil její lyžařský trenér Tomáš Bank. Pak jsou ještě závody ve Skandinávii, kam by ale podle kouče neměla Ledecká jet. "Tos mi zatajil," poznamenala s úsměvem jeho svěřenkyně.

Po závodění ji ještě čeká testování nových lyží. "Potom bude čas třeba týden nebo dva týdny někdy v červnu nebo červenci si dát oraz. Nebo možná ne, asi nejsem ten typ," přiznala Ledecká.

Na začátku setkání s novináři zhlédla sestřih obou svých zlatých jízd z Pchjongčchangu včetně euforie zahraničních komentátorů po jejím šokujícím triumfu v superobřím slalomu.

"Tohle mě fakt dojalo. Já jsem to viděla, ale bez té hudby a jinak. Ale mám co dělat momentálně," svěřila se. Její život se měsíc po olympiádě nijak zvlášť nezměnil. "Já si pořád jezdím z kopce dolů, mám kolem sebe svůj skvělý tým. Akorát spousta lidí na mě teďka kouká jinak. Chce se se mnou vyfotit, přijde si pro podpis, je to milé," doplnila.

Vedle olympijských her v Koreji jí sezona přinesla hodně dalších příjemných momentů. "Měla jsem radost, že jsem se dostala na finále (lyžařského) Světového poháru, že jsem tam mohla závodit. I závod (na snowboardu) ve Scuolu byl nádhernej. Měli jsme krásný ubytování, byla tam skvělá atmosféra. Myslím, že celá sezona se strašně povedla," pochvalovala si.

K rychlostním disciplínám a obřímu slalomu by chtěla na lyžích přidat ještě další disciplínu. "Já bych chtěla strašně jezdit slalom a možná se nám to příští rok povede," řekla. Kouč Bank to ale považuje za reálné jen v případě, že by omezila snowboarding, aby bylo víc času na lyžařský trénink.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy