Z německých sdruženářů byl tentokrát nejsilnější Rydzek

Seefeld (Rakousko) - Německá nadvláda nad Světovým pohárem sdruženářů pokračuje i nadále. Podnik v Seefeldu vyhrál Johannes Rydzek těsně před krajanem Ericem Frenzelem. Tomáš Portyk skončil na třiadvacáté příčce, Miroslav Dvořák doběhl na 44. příčce.

Johannes Rydzek (vlevo) poráží Erica Frenzela
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

Excelentní běžec Rydzek, jemuž po skoku patřilo páté místo, porazil Frenzela, který vybíhal z třetí pozice, po pětikilometrovém běhu ve fotofiniši o špičku boty. V Seefeldu tak čtyřnásobný vítěz celkového hodnocení SP poznal porážku poprvé po 11 triumfech.

"Seefeld-Triple" je pro sdruženáře po mistrovství světa druhým vrcholem sezony. Během tří dnů absolvují tři různé závody s běžeckou částí dlouhou 5, 10 a 15 kilometrů. Frenzel tu kompletně opanoval tři předchozí ročníky a vyhrál i v roce 2013 oba závody SP před zavedením současného modelu.

Závod SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):

1. Rydzek 12:00,2 min., 2. Frenzel (oba Něm.) stejný čas, 3. Costa (It.) -6,8, 4. Pommer (Rak.) -9,4, 5. A. Watabe (Jap.) -19,6, 6. Gruber (Rak.) -19,8, 7. Riessle (Něm.) -21,2, 8. Herola (Fin.) -22,0, 9. Faisst (Něm.) -23,2, 10. Schmid (Nor.) -23,7, ...23. Portyk -1:00,0, 44. Dvořák -2:24,9.

Průběžné pořadí SP (po 13 z 22 závodů): 1. Frenzel 984, 2. Rydzek 980, 3. Riessle 739, 4. A. Watabe 512, 5. Kircheisen (Něm.) 476, 6. Graabak (Nor.) 356, ...29. Dvořák 82, 35. Portyk 65, 50. Pažout 4.