Následuje
SP Česko

Z Abú Zabí se stal můj druhý domov, vzpomíná legendární Kulovaná

Ostrava - České krasobruslení nemělo mnoho takových závodnic, jako byla Lenka Kulovaná. V průběhu své kariéry se zúčastnila tří olympiád, byla pátá na světovém šampionátu a opakovaně také vyhrála republikové mistrovství. V rozhovoru pro ČT vzpomínala na svá sportovní léta, okomentovala ale rovněž svůj pohled na to, kam se ubírá současné krasobruslení.

Kulovaná: V Abú Zabí jsem trénovala tři roky, byl to můj druhý domov

Kulovaná je poslední českou krasobruslařkou, která se dostala mezi nejlepší na mistrovství světa. Za svůj největší úspěch ale pokládá sedm republikových titulů. "Vážím si všeho, ale hlavně svých českých a československých titulů. Potvrdila jsem tak několikrát svoji formu, navíc ve větší konkurenci, než jak tomu je dnes," vzpomíná někdejší česká krasobruslařská hvězda, která absolvovala také tři zimní olympiády.

"Nejraději paradoxně vzpomínám na Nagano, kde jsem měla nejhorší výsledek. Bydleli jsme tam všichni sportovci pohromadě. Stihla jsem i několik zápasů českých hokejistů, bohužel ne finále. Byla jsem ale vlajkonoškou, takže se to nahradilo tímto úžasným zážitkem, kdy jsem nesla českou vlajku," hodnotí zpětně své olympijské zážitky.

Po skončení aktivní kariéry poté odešla do Emirátů, kde nějakou dobu také trénovala. "V Abú Zabí jsem žila deset let, tři roky jsem trénovala krasobruslení. Pokládala jsem to za svůj druhý domov, byla jsem tam hodně šťastná. Pak jsem se ale chtěla už vrátit domů," říká nyní.

Současné krasobruslení stále sleduje a má zato, že se sport ubírá dobrým směrem. "Krasobruslení je teď trochu spravedlivější, i když se to dost dobře nedá srovnávat. Teď mají víc šanci skutečné krasobruslařky, a nejen ty, které dobře skáčou. Krasobruslení se vyvíjí a myslím, že dobrým směrem," zakončila na pozitivní notu Kulovaná.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy