Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Vyšetřování nenašlo důkazy o dopingu Pechsteinové

Berlín - Vyšetřování státního zastupitelství v Mnichově nenašlo žádné důkazy o možném dopingu slavné německé rychlobruslařky Claudie Pechsteinové. Devětatřicetiletá soupeřka Martiny Sáblíkové dostala od Mezinárodní bruslařské unie (ISU) v roce 2009 dvouletý distanc, aniž měla pozitivní test, a přišla mimo jiné o olympijské hry ve Vancouveru.

Claudia Pechsteinová
zdroj: Getty Images autor: Junko Kimura

Žalobu na neznámého pachatele podal v případu Pechsteinové před dvěma lety Německý rychlobruslařský svaz (DESG), jenž tak následoval regule Německého olympijského sportovního svazu. Ve středu DESG uvedl, že vyšetřování neodhalilo v kauze žádné kriminální činy.

"To mě nepřekvapuje. Kde není dopingové provinění, nemohou být ani žádní komplicové," uvedla pětinásobná olympijská vítězka Pechsteinová, kterou ISU distancovala kvůli podezřelým hodnotám retikulocytů v krvi na mistrovství světa 2009 v Hamaru. Pechsteinová nařčení z dopingu odmítá a tvrdí, že má abnormální hodnoty dědičně po svém otci.

"Vždycky jsem říkala, že taková vyšetření vítám, protože přinesou důkazy toho, že můj život byl zničen omylem. Teď se to opět potvrdilo," uvedla Pechsteinová, jež se na ledový ovál vrátila letos v únoru a na mistrovství světa vybojovala nečekaně bronz na trati5 000 metrů.

Bruslařskou unii slavná Němka vyzvala, ať zahájí nové vyšetřování případu. "Ale šéfové ISU se obklopili hradbou mlčení. Bohužel jim chybí odvaha k tomu, aby se mi veřejně omluvili," dodala Pechsteinová, jež příští rok v únoru oslaví 40. narozeniny.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy