Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal v rytmu vuvuzel aneb Premiérový šampionát na africkém kontinentu

Všichni čeští skokani na lyžích uspěli v kvalifikaci v Oberstdorfu

Oberstdorf (Německo) - Kompletní čtveřice českých skokanů na lyžích postoupila do úvodního závodu Turné čtyř můstků Světového poháru. V kvalifikaci v Oberstdorfu byl z Čechů nejlepší Jakub Janda, ale uspěli rovněž Jan Matura, Martin Cikl a Lukáš Hlava. Vedoucí muž Světového poháru Simon Ammann ze Švýcarska kvalifikaci po dvou povedených tréninkových skocích v klidu vynechal a v prvním kole se střetne s Rakušanem Thomasem Morgensternem. Úterní závod na oberstdorfském můstku začne v úterý prvním kolem v 16:30.

Vítěz turné z roku 2006 Janda se v kvalifikaci blýskl skokem dlouhým 127 metrů, což ho posunulo na šesté místo. V tradičním k.o. duelu se tak Janda střetne s Ukrajincem Vitalijem Šumbarcem. Cikla v úterý čeká třetí v průběžném pořadí seriálu SP Nor Björn Einar Romören, Hlavu Emannuel Chedal z Francie a Maturu Fin Ville Larinto.

Nejdelší skok kvalifikace předvedl Nor Anders Jacobsen, nečekaný vítěz turné z roku 2007, výkonem 134 metrů. "Cítil jsem se od tréninku dobře a všechno mi perfektně sedlo, i vítr mi dobře foukl," řekl Jacobsen, který však největším favoritem není. K těm patří hlavně Ammann a Rakušan Gregor Schlierenzauer. "Nerad říkám konkrétní jméno. Je tak pět šest skokanů, kteří mohou v závodu vyhrát," uvedl bývalý skokan Andreas Widhölzl, král turné z roku 2000.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy