Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Vrabcová-Nývltová: Mám poruchu příjmu potravy, ale ne anorexii

Brno – Porucha příjmu potravy. To je hlavní důvod, proč Eva Vrabcová-Nývltová přerušila sezonu Světového poháru v běhu na lyžích. Česká reprezentantka, která se v současnosti léči v brněnské nemocnici, zároveň odmítla spekulace, že trpí anorexií.

Eva Vrabcová-Nývltová
zdroj: ČTK/NurPhoto/ autor: Artur Widak

"V současnosti se léčím ve FN Brno, protože trpím poruchou příjmu potravy. Toto onemocnění má odlišné příznaky než klasická anorexie, jak si ji každý představuje a o které se v souvislosti se mnou v posledních hodinách mluvilo," uvedla Vrabcová-Nývltová.

Pátá žena z loňské olympijské třicítky v Soči absolvovala na úvod Světového poháru ve Finsku jen páteční sprint, v jehož kvalifikaci skončila osmá od konce. Do sobotního závodu na pět kilometrů už nenastoupila a vrátila se domů.

Podle devětadvacetileté běžkyně představovala zásadní problém nedostatečná energetická hodnota stravy. "Důsledkem mé nemoci byl nedostatek energie na trénink a závodění, což vznikalo nedostatečným příjmem potravy a její nevhodnou skladbou. Když jsem odpočívala, bylo vše v pořádku a fungovala jsem normálně, ale na tréninky a závodění to nestačilo," vysvětlila.

Poslední kapkou podle ní byla viróza před odjezdem na sever Evropy. "Teď mě čeká několikadenní hospitalizace ve FN Brno, na Vánoce budu určitě doma. Podstatou je aktivní regenerace, doléčení virového infektu a znovunastavení stravovacích návyků vrcholového sportovce. Po konzultaci s lékaři totiž plánuji, že se zapojím ještě do probíhajícího seriálu Světového poháru," dodala trutnovská rodačka.

Vrabcová-Nývltová v posledních letech kombinuje lyžování s atletikou. V létě si na středních a delších tratích překonávala osobní rekordy a uvažuje i o absolvování maratonu a atakování kvalifikačního času pro olympiádu v Riu.

Je nám líto, video expirovalo.
Vrabcová-Nývltová odmítla spekulace o anorexii, do SP se chce vrátit po Novém roce
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy