Následuje
Studio fotbal - Extra

Vonnová vyhrála superkombinaci ve Val d˙Isere

Val d˙Isere (Francie) - Brilantním výkonem ve sjezdu rozhodla Lindsey Vonnová o svém vítězství v superkombinaci ve Val d˙Isere. Američanka měla po první části závodu náskok 1,52 sekundy před Němkou Marií Rieschovou, kterou po slalomu porazila o 1,16. Obě závodnice se nyní dělí o vedení v průběžném hodnocení. Třetí byla Rakušanka Elisabeth Görglová, o čtvrté místo se podělily její krajanka Michaela Kirchgasserová a Švédka Anja Pärsonová. Jediná Češka na startu Klára Křížová slalom nedokončila. Sjezd jela s číslem šedesát a se ztrátou 6,79 sekundy po něm figurovala na 46. místě.

Pětadvacetiletá Vonnová, úřadující vítězka Světového poháru, dosáhla pětadvacátého triumfu v kariéře. "To je k zbláznění, jsem nadšená," radovala se v cíli.

Vonnová: Zvládla jsem to podle svých představ

Výrazný krok k výhře udělala na sjezdovce La Daille už ve sjezdu, po kterém vedla o více než sekundu a půl. "Vypadá to dobře, přesto musím jet slalom dobře a bez chyb. Nemusím ale riskovat, abych udržela stupně vítězů," řekla Vonnová. Slalom zvládla podle svých představ. "Nahoře možná hůře, ale dole jsem tomu dala všechno," uvedla.

Ve francouzském středisku lehce sněžilo a jelo se v mrazivém počasí. Na startu sjezdu teploměr ukázal minus 18 stupňů Celsia.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy