Česko - Rakousko

Vonnová vyhrála super-G v Cortině, Záhrobská nebodovala

Cortina d'Ampezzo (Itálie) - Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála suverénně dnešní superobří slalom v Cortině d'Ampezzo a vrátila se do čela průběžného pořadí Světového poháru. Šárka Záhrobská, jejíž specialitou jsou točivé disciplíny, skončila mimo bodovanou třicítku na 45. místě. Česká reprezentantka, jež v super-G bodovala naposledy loni v březnu v Aare, ztratila na vítěznou Američanku čtyři a čtvrt sekundy.

Pětadvacetiletá Vonnová porazila druhou v pořadí Fabienne Suterovou ze Švýcarska o 67 setin sekundy a potvrdila, že je minimálně pro sjezd a super-G hlavní favoritkou na zisk olympijského zlata. Nejlepší žena SP z minulých dvou sezon vyhrála čtvrtý rychlostní závod seriálu za sebou.

Díky celkově sedmému triumfu v olympijské zimě se Vonnová dostala v přetahované se svou německou rivalkou a kamarádkou Marií Rieschovou znovu do čela průběžného pořadí. Rieschová dnes skončila patnáctá a ztrácí 56 bodů.