Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

Vonnová si s muži nezazávodí, FIS jí to zatrhla

Oberhofen (Švýcarsko) - Mezinárodní lyžařská federace (FIS) nepovolila Lindsey Vonnové závodit proti mužům. Americká hvězda chtěla koncem listopadu startovat v mužském sjezdu světového poháru v Lake Louise. Rada FIS nevyhověla žádosti Vonnové na svém sobotním zasedání v sídle federace v Oberhofenu. Podle nich se Vonnová může závodu zúčastnit pouze jako předjezdkyně, o což může požádat organizátory a rozhodčí.

Lindsey Vonnová
zdroj: ČTK/AP

"Rada potvrdila, že zástupce jednoho pohlaví není oprávněn startovat v závodech toho druhého. Žádné výjimky nebudou s ohledem na pravidla FIS udělovány," uvedli představitelé federace v tiskovém prohlášení.

Čtyřnásobná vítězka světového poháru z posledních pěti let hovořila o svém startu spolu s muži poprvé před měsícem. Doufala, že by v Lake Louise mohla mít šanci, neboť tuto sjezdovku na rozdíl od jiných mužských tratí zná. Minulý týden její snahu podpořil i americký svaz a podal oficiální žádost na FIS.

Mužský sjezd se v Lake Louise jede 24. listopadu, šest dní poté na stejné sjezdovce v Kanadě nastoupí ženy. Kdyby Vonnová startovala s muži, dostala by se do konfliktu s pravidly FIS, která zakazují týden před závody na tratích trénovat. Americká hvězda by tak získala před soupeřkami výhodu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy