Lyžování ČR 2024

Vonnová ovládla super-G ve Svatém Mořici, Křížová byla 25.

Svatý Mořic - Nejúspěšnější alpská lyžařka v historii světového poháru Lindsey Vonnová si v elitním seriálu připsala 64. vítězství, vyhrála superobří slalom ve Svatém Mořici. Klára Křížová dojela na 25. místě, což je její nejlepší umístění v této disciplíně.

Pětadvacetiletá Křížová dosud v super-G bodovala dvakrát, nejlépe byla osmadvacátá loni v prosinci ve Val d'Isere. Jejím maximem v SP je dvacáté místo ve sjezdu před pěti lety právě ve Svatém Mořici.

V závodě si spravila chuť po sobotním sjezdu, v němž obsadila 41. pozici a nebyla spokojená se svým výkonem. "Poslední dny se trošku trápím s technikou a hlavně jsem se začala moc soustředit na výsledek, a ne na to, abych z jízdy měla radost. To je momentálně asi můj největší problém," komentovala.

Američanka Vonnová zvítězila v posledním superobřím slalomu před únorovým mistrovstvím světa s náskokem 24 setin sekundy před Annou Fenningerovou, další Rakušanka Nicole Hospová už na třetím místě ztratila více než vteřinu.

Vonnová se dostala do čela hodnocení disciplíny. Na náročné trati nedojela nebo byla diskvalifikována řada závodnic, například vedoucí žena SP Tina Mazeová ze Slovinska nebo švýcarská vítězka sobotního sjezdu Lara Gutová.

"Byla to těžká trať, hodně zvlněná. Bylo třeba jet agresivně, ale i takticky. Viděli jsme, že některé závodnice vypadly. Já jela na hranici možností, stejně jako včera, a naštěstí to dneska vyšlo," radovala se Vonnová, která v sobotním sjezdu skončila po chybě až třiadvacátá.

Výsledky SP v sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici:

Ženy - super-G: 1. Vonnová (USA) 1:23,55, 2. Fenningerová -0,24, 3. Hospová (obě Rak.) -1,10, 4. Klingová (Švéd.) -1,48, 5. Hütterová -1,55, 6. Schmidhoferová (obě Rak.) -1,80, 7. Mowinckelová (Nor.) -1,85, 8. Sterzová (Rak.) a Rebensburgová (Něm.) obě -1,99, 10. Marsagliaová (It.) -2,00, ...25. Křížová -3,30.

Průběžné pořadí super-G (po 4 ze 7 závodů): 1. Vonnová 280, 2. Fenningerová 272, 3. Gutová (Švýc.) 190, 4. Hütterová 172, 5. Mazeová (Slovin.) 170, 6. Görglová (Rak.) 154, ...41. Křížová 9.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 33 závodů): 1. Mazeová 985, 2. Fenningerová 801, 3. Vonnová 646, 4. Shiffrinová (USA) 605, 5. Hansdotterová (Švéd.) 459, 6. Rebensburgová 453, ...23. Strachová 211, 97. Dubovská a Křížová obě 9.