TCL V Repre

Větrem ovlivněný závod ve Schonachu vyhrál Lamy Chappuis

Schonach (Německo) - Francouz Jason Lamy Chappuis vyhrál podnik světového poháru v německém Schonachu. Závod podstatně ovlivnil silný vítr, který nedovolil odskákat skokanskou část závodu, a tak se závodníkům započítávaly jejich pokusy z provizorního soutěžního kola. Žádný z českých reprezentantů ve Schonachu nebodoval, nejlepší Miroslav Dvořák obsadil 41. místo.

Jason Lamy Chappuis
zdroj: AP Photo autor: AP Photo_Armando Trovati

V provizorním soutěžním kole zvítězil Nor Haavard Klemetsen, přičemž nejlepší z Čechů Tomáš Portyk obsadil 34. místo. Běžecký závod na 10 km posléze ovlivnil déšť, teplota vysoko nad bodem mrazu a špatný sníh. Po předchozím dvojnásobném úspěchu tentokrát Norové vyklidili pozice a úřadující trojnásobný mistr světa Lamy Chappuis, který vybíhal až jako sedmý, zvítězil o sedm desetin před Němcem Johannesem Rydzekem.

Francouz navázal na triumf v Lillehammeru ze začátku listopadu. Třetí skončil stejně jako o den dříve Japonec Akito Watabe a znovu se přiblížil vedoucímu závodníkovi SP Němci Ericu Frenzelovi, jenž byl osmý.

Závod SP v severské kombinaci ve Schonachu (Německo):

1. Lamy Chappuis (Fr.) 23:47,1, 2. Rydzek (Něm.) -0,7, 3. A. Watabe (Jap.) -1,1, 4. Klapfer (Rak.) -1,7, 5. Krog (Nor.) -5,9, 6. Pittin (It.) -7,0, ...41. Dvořák -2:06,3, 48. Vodseďálek -2:43,3, 50. Slavík -2:57,1.

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 17 závodů): 1. Frenzel (Něm.) 403, 2. A. Watabe 341, 3. Lamy Chappuis 312, 4. Kokslien 258, 5. Klemetsen (oba Nor.) 248, 6. Rydzek 238, ...20. Dvořák 64, 34. Portyk 30, 48. Churavý 5.