Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Cesta za oceán

Verner skončil ve finále Grand Prix pátý, kraloval Chan

Peking - Český krasobruslař Tomáš Verner obsadil ve finále seriálu Grand Prix v Pekingu pátou příčku. Ta mu patřila už po krátkém programu, dnes předvedl čtvrtou nejlepší jízdu, ale na posun v celkovém pořadí to nestačilo. S velkým náskokem zvítězil Kanaďan Patrick Chan, který si vytvořil osobní rekord a předvedl druhý nejlepší výkon historie.

Mistr Evropy z roku 2008 Verner si šanci na lepší umístění pokazil již při krátkém programu, ve kterém místo trojitého axela skočil pouze jednoduchého a nabral velkou bodovou ztrátu. Ve volné jízdě selhání napravil a trojitého axela předvedl hned dvakrát. Vypadla mu však jedna kombinace a místo čtverného skočil pouze trojitého toeloopa. Celkem tak za obě jízdy nasbíral 213,64 bodu a výrazně zaostal za svým osobním maximem z této sezony. Při listopadovém triumfu v Moskvě obdržel 230,31 bodu, ale to by mu tentokrát stačilo jen na čtvrté místo.

Za vítězným Chanem zaostal Verner o propastných 46 bodů, ale na Kanaďana výrazně ztratili všichni účastníci. Chan totiž předvedl životní volnou jízdu a v součtu obou dnů se vylepšil osobní rekord na 259,75 bodu. Historie krasobruslení pamatuje pouze jediný lepší výsledek, o který se v roce 2008 postaral Japonec Daisuke Takahaši. Ten získal ještě o necelých pět bodů více. Takahašimu se ale tentokrát závod nevydařil a po nejhorší volné jízdě ze všech šesti účastníků obsadil konečnou čtvrtou příčku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy