Následuje
SP Rakousko

Verner si ve slunném Nice pochvaluje led

Nice – Zatímco v Nice už začaly soutěže na mistrovství světa v krasobruslení, muži mají čas na tréninky až do pátku. O medaile chtějí bojovat obě české naděje, Tomáš Verner i Michal Březina. V Nice panuje nádherné slunečné počasí, paprsky pronikají i do tréninkové haly. Přesto si Verner nemůže podmínky vynachválit.

Tomáš Verner
zdroj: ČTK/AP

"Líbí se mi ten led, klouže líp než kde jinde. Skoro bych ho přirovnal k Oberstdorfu. To je jediné měřítko, které mám. Oberstdorf má nejlepší led na světě," prohlásil Verner.

Mistr Evropy z roku 2008 dorazil do Nice až včera večer a rychle zkoušel, co mu jde a co ne. Dnes se na ledě s Březinou nepotkával, ten naopak po několika dnech dostal volno.

Zálusk na medaili mají oba. "Ve sbírce mi chybí medaile z mistrovství světa. Chtěl bych ji tam dodat," přiznal Verner. Na MS jej čeká tvrdá konkurence, přesto věří, že má šanci uspět. "Byl bych spokojený, kdybych za krátký program dostal 80 a více bodů a za volnou jízdu přes 160," nastínil své cíle.

Reakce Tomáše Vernera

Vener těsně před šampionátem vyměnil značku bruslí

Pětadvacetiletý český krasobruslař musel před šampionátem udělat nezvyklý krok. Změnil značku bruslí: po devíti letech skončil u výrobce Graf a nově bude závodit s jacksony. Podobné změny krasobruslaři v průběhu sezony dělají zcela výjimečně, ale Verner k ní byl přinucen. Několik měsíců čekal na nové brusle, až se naštval a výrobce i značku změnil. "Nové grafy jsem si objednal už před Vánocemi a pořád nebyly a ani se nevyráběly. Neměl jsem na výběr. Zajel jsem přímo do továrny, která je asi hodinu od Toronta, kde mi změřili nohu a vybrali nejlepší typ. A bylo," řekl Verner.

Verner měl v průběhu sezony několikrát zdravotní problémy se zády, nyní je ale fit. "Cítím se lépe než před mistrovstvím Evropy a to je pro mě důležité," řekl Verner, který na kontinentálním šampionátu po nevydařené volné jízdě skončil pátý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy