Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Verner po problémech se zády konečně zahájí v Japonsku sezonu

Sapporo - Krasobruslař Tomáš Verner po problémech se zády zahájí se zpožděním o víkendu v Japonsku sezonu. Mistr Evropy z roku 2008 a bronzový medailista z letošního evropského šampionátu se představí ve čtvrtém závodu Grand Prix NHK Trophy v Sapporu s novými programy, které však musel pro přetrvávající drobné potíže upravit a zjednodušit.

Tomáš Verner
zdroj: EPA

"Už se nemůžu dočkat. Ani jsem teď nemohl usnout a přemýšlel, jak už závodím. Těším se jak malý kluk," řekl deníku Právo pětadvacetiletý Verner, který má tréninkovou základnu v Torontu. Původně chtěl už mít za sebou tři starty, jenže plány mu zkřížily bolesti způsobené vyhřezlou ploténkou.

"Pár věcí ještě dělat nemůžu, hlavně v piruetách, ale čtverného toeloopa plánuju v obou jízdách," řekl Verner. Nový program připravoval s cílem konkurovat mistru světa Kanaďanovi Patricku Chanovi. "Jenže to bude těžké, když jsem teď viděl, jaké body dostává, i když zakopává a válí se po ledě," uvedl Verner.

Tomáš Verner
zdroj: ČTK

Hlavními favority jsou v Sapporu domácí krasobruslaři - loňský mistr světa Daisuke Takahaši a letošní vicemistr světa Takahiko Kozuka. Sapporo je čtvrtým ze šesti závodů GP. Krátký program mužů začne v sobotu v 8:30, volné jízdy jsou v neděli.

Verner bude v Japonsku jediným českým zástupcem. Pokusí se navázat na triumf Michala Březiny z říjnové Americké brusli. Verner sám v seriálu Grand Prix už jednou dokázal vyhrát, a to před rokem v Moskvě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy