Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Německo

Verner na MS útočí na medaili, po krátkém programu je čtvrtý

Los Angeles - Český krasobruslař Tomáš Verner bude na mistrovství světa útočit na medaili. Evropský šampion z roku 2008 je v Los Angeles po středečním krátkém programu čtvrtý se ztrátou 2,19 bodu na třetího Patricka Chana z Kanady. Vede obhájce stříbrné medaile Francouz Brian Joubert, který má na Vernera náskok 4,04 bodu.

Dvaadvacetiletý český reprezentant zariskoval a na rozdíl od kontinentálního šampionátu se pokusil zařadit kombinaci čtverného a trojitého toeloopu. Nejprve se zdálo, že ji poprvé v sezoně zvládl čistě, ale opakovaný záběr odhalil, že čtverný skok byl zřejmě nedotočený.

Napovídá tomu i hodnocení rozhodčích, protože Verner získal 80,36 bodu a o více než bod zaostal za osobním rekordem z lednového ME v Helsinkách, kde skočil kombinaci dvou trojitých toeloopů. Tentokrát měl navíc nečistý výjezd po trojitém axelu.

Kombinaci se čtverným toeloopem zařadil i úřadující evropský šampion Joubert, který se po čtverném skoku dotkl rukou ledu a po trojitém následoval výpad. Sice nezískal tak vysoké hodnocení jako na ME, ale na průběžné vedení to stačilo. Zkušený Francouz tak může zopakovat titul z roku 2007.

Z domácích krasobruslařů se nejvíce dařilo Evanu Lysacekovi, který je průběžně druhý s mankem 1,7 bodu na Jouberta a minimálním náskokem patnácti setin před Chanem. Dvojnásobný bronzový medailista z MS předvedl na rytmy Bolera naprosto čistý krátký program, který navíc ozdobil skvělými krokovými pasážemi.

Totéž se podařilo vítězi letošního mistrovství čtyř kontinentů Chanovi. Navzdory tomu zaostal o více než sedm bodů za osobním rekordem, který si vytvořil právě na letošním šampionátu pro mimoevropské krasobruslaře.

Vzhledem k minimálním rozdílům mezi nejlepšími krasobruslaři se bude o medailistech rozhodovat v dnešních volných jízdách. Verner do nich půjde ze stejné pozice jako na loňském mistrovství světa v Göteborgu, kde selhal a propadl se až na patnáctou příčku.

Hlavní zprávy