Ve Wengenu dominoval Feuz, druhý dojel Reichelt

Wengen - Švýcarský lyžař Beat Feuz vyhrál na domácím svahu ve Wengenu nejdelší sjezd Světového poháru. Triumfem na 4 430 metrů dlouhé trati na prosluněné sjezdovce Lauberhorn navázal na páteční druhé místo ze superkombinace a třetím vítězstvím v kariéře potvrdil skvělou formu v této sezoně.

Čtyřiadvacetiletý Švýcar, který i v pátek ovládl sjezdařskou část kombinačního závodu, dnes porazil o 44 setin Rakušana Hannese Reichelta, jenž dosáhl ve sjezdu na životní výsledek. Třetí skončil o dalších pět setin pomalejší Christoff Innerhofer z Itálie.

Beat Feuz: "Páteční superkombinace byla hrozně důležitá pro sebevědomí.V tréninku jsem nebyl dobrý, ale to v mém případě není nic neobvyklého. Dneska jsem chtěl divákům nabídnout show a vyšlo to. Tahle sjezdovka je s převahou nejdelší a patří k nejtěžším. Že jsem vyhrál právě tady, je neuvěřitelné."

Čtvrtý sjezd sezony má třetího švýcarského vítěze. Feuz se zařadil k Didieru Cucheovi, který vyhrál v Lake Louise před Feuzem, a Didieru Défagovi, nejrychlejšímu muži z Bormia. Ti na domácí trati neuspěli - Cuche o svůj první triumf na Lauberhornu opět usiloval marně a byl patnáctý. Défago se dokonce jen tak tak vešel do bodované třicítky.

Na pódium nedosáhl ani narušitel dosavadní švýcarské nadvlády Bode Miller. Američan, který byl jediným Feuzovým přemožitelem v Beaver Creeku, tentokrát zajel pátý čas.

Muži - sjezd:

1. Feuz (Švýc.) 2:35,31, 2. Reichelt (Rak.) -0,44, 3. Innerhofer (It.) -0,49, 4. Janka (Švýc.) -0,61, 5. Miller (USA) -0,77, 6. Kröll (Rak.) -0,89, 7. Fill (It.) -1,12, 8. Baumann (Rak.) a Guay (Kan.) oba -1,22, 10. Küng (Švýc.) -1,23.

Průběžné pořadí SP (po 18 ze 44 závodů):

1. Hirscher (Rak.) 725, 2. Kostelič 595, 3. Feuz 545, 4. Ligety (USA) 493, 5. Svindal (Nor.) 490, 6. Miller 448, ...70. Krýzl 41, 102. Trejbal (oba ČR) 15. Průběžné pořadí sjezdu (po 4 z 11 závodů): 1. Feuz 260, 2. Miller 219, 3. Kröll 205, 4. Reichelt 195, 5. Cuche (Švýc.) 177, 6. Clarey (Fr.) 139.