Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vodní slalom

V Záhřebu triumfoval Myhrer, Banka dělila setina od postupu

Záhřeb - Švédský lyžař Andre Myhrer vyhrál slalom světového poháru v Záhřebu, když o jedinou desetinu sekundy připravil o triumf na domácí půdě Chorvata Ivicu Kosteliče. Úspěch švédských barev podtrhl třetím místem Mattias Hargin, který se dostal na stupně vítězů senzačně ze třicátého místa po prvním kole. Do druhého kola závodu neprošel ani jeden český lyžař, třebaže Ondřeji Bankovi k tomu na 31. místě chyběla jediná setina. Do elitní třicítky se nevešel ani Kryštof Krýzl, který zajel 53. čas a na třicátého muže ztratil vteřinu a půl. Martin Vráblík první kolo nedokončil.

Banka po pádu v tréninku z konce roku stále trápí bolesti zad, i proto začátek prvního kola jel opatrně. "A nedostal jsem se do potřebného rytmu. Když už jsem zjistil, že jsou záda v pohodě, tak už bylo pozdě," řekl Bank. "Ze začátku jsem se možná trochu bál, nevěděl jsem, co od toho čekat, ale vydrželo to a příště už to bude v pohodě. Dole už jsem se snažil, ale ten rytmus jsem nechytil," řekl. Za dva dny čeká Banka obří slalom a následný slalom v Adelbodenu.

Bankovi se už několikrát stalo, že přišel o postup do druhého kola o jedinou setinu. "Ale ještě jsem nezažil, že by v pár setinách tam bylo tolik závodníků. To mě docela vytočilo, je to strašně vyrovnaný," upozornil, že jej například od 23. místa dělilo jen osm setin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy