HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

V Rakousku zvítězil Eliassen, Řezáč skončil šestý, Bauer osmý

Seelefd (Rakousko) - V tirolském horském středisku Seefeldu se na dalším ročníku Kaiser Maximilian Laufu radoval norský závodník Petter Eliassen, který před několika týdny zvítězil na Jizerské padesátce. Nejlepší český běžec Stanislav Řezáč byl šestý, Lukáš Bauer skončil o dvě příčky pod ním. Mezi ženami byla první Švýcarka Bonerová.

Osmatřicetiletý úřadující vicemistr světa na klasické padesátce Bauer měl od začátku sezony zdravotní problémy a k závodění se vrátil až na konci ledna. I proto čekal, že ho během dnešního závodu postihne krize. Vždy se z ní však dokázal dostat a udržet se čelní skupiny spolu s Řezáčem.

V závěru už ale oba Češi nestačili na průběžného lídra seriálu Ski Classics Eliassena, který si připsal třetí triumf v sezoně. Jiří Ročárek obsadil 24. pozici.

"Panuje naprostá spokojenost, protože když to hodně zlehčím, tak osmé místo z gauče je fajn. Měl jsem z toho respekt a krize byla kontinuální. Ke konci jsem už viděl všechny svaté a bál se, že odpadnu a dojedu dvacátý, ale ještě jsem se zbrchal a vykřesal z toho senzační výsledek," uvedl Bauer.

Úspěch českého lyžování podtrhla třetím místem Kateřina Smutná, která však reprezentuje Rakousko. V celkovém pořadí seriálu jí patří druhá příčka. Do cíle dojela druhá, ale pak dostala dodatečnou penalizaci tří minut za nedovolenou pomoc při očištění lyží při závodu. Češka Adéla Boudíková skončila jedenáctá.

Kaiser Maximilian Lauf, závod Ski Classics v dálkovém lyžování v Seefeldu (65 km):

Muži: 1. Eliassen 3:02:35, 2. Kjölstad -1, 3. Gjerdalen (všichni Nor.) -15, ...6. Řezáč -1:05, 8. Bauer -1:11, 24. Ročárek -6:13, 38. Horyna -12:28, 49. Šrail -18:34, 55. Pliska (všichni ČR) -22:27.

Pořadí Ski Classics: 1. Eliassen 895 b., 2. Gjerdalen 755, 3. Kjölstad 605, ...15. Řezáč 290, 25. Ročárek 183, 31. Novák (ČR) 136, 39. Bauer 85.

Ženy: 1. Bonerová (Švýc.) 3:29:36, 2. Slindová (Nor.) -4:06, 3. Smutná (Rak.) -6:30, ...11. Boudíková (ČR) -17:31.

Pořadí Ski Classics: 1. Norgrenová (Nor.) 940, 2. Smutná 850, 3. Bonerová 730, ...9. Boudíková 340, 15. Moravcová 159, 18. Bícová (obě ČR) 127.