Následuje
SP Německo

V Hochfilzenu vyhráli štafetu biatlonistů Rusové, Češi na sedmém místě

Hochfilzen - Reprezentace ve složení Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář a Ondřej Moravec dokončila mužskou štafetu biatlonistů na světovém poháru v Hochfilzenu na 4x10 kilometrů jako sedmá. Zvítězilo Rusko před Francií a Norskem.

Čeští biatlonisté ve štafetě
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Suverénní ruská štafeta pouze jedinkrát dobíjela a druhé Francouze za sebou nechala o 20,2 sekundy. Čeští biatlonisté kontakt s čelem ztráceli od začátku. Šlesingr na prvním úseku nabral půlminutovou ztrátu. "Tady na těch tratích se opravdu hodně trápím a zdolat je, mě stojí hodně sil. A při střelbě je to pak poznat."

Zkušený biatlonista navíc přišel po střelbě o hůl. "Byla to jednoznačně moje chyba. Rychle jsem si vyhodnotil, že se mi vyplatí pro ni vrátit, že než jet s jednou a čekat na pomoc servisu." Do závěrečného okruhu pak vybíhal až ze 13. místa, ale dokázal čtyři soupeře předstihnout. "V posledním stoupání jsem nechal všechny síly."

Soukup vstoupil do závodu excelentně. Výborně běžel, vleže nemusel použít ani jeden náboj a posunul český kvartet na šesté místo, takřka na dohled čelu závodu. Pak přišla nepovedená stojka. Český biatlonista dlouho mířil, a když se odhodlal vystřelit, minul dva terče. "Vůbec jsem se nemohl dostat do střelecké polohy. Opěrný loket mi klouzal po čísle, a tak jsem se ho snažil podkasat. No, moc to nepomohlo. Celá položka mi nesedla," pokrčil rameny. Trestnému kolu se vyhnul až posledním možným nábojem. "Na trati jsem dělal, co jsem mohl, ale stále nejsem v pohodě. Ze svého tempa nedokážu zrychlit. Snad už to brzy zlomím."

Krčmáře přidal po minutě a pohyboval se v závěru první desítky. Finišman Moravec s jedinou chybou na střelnici posunul štafetu na konečnou sedmou příčku. "Myslím, že jsme se ke konečnému výsledku opravdu prostříleli," reagoval na dění v závodě šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. "Ve štafetách bylo pár pozitivních věcí jako Jardova ležka a Ondrova stojka. Jinak další pozitiva hledám obtížně, proto mohu mluvit jen o částečné spokojenosti."

Výsledky:

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Rusko (Cvetkov, Lapšin, Malyško, Šipulin) 1:16:14,8 (0 tr. okruhů +1 dobíjení), 2. Francie (S. Fourcade, Beatrix, Desthieux, M. Fourcade) -20,2 (0+4), 3. Norsko (J. Bö, Svendsen, Birkeland, T. Bö) -27,9 (0+10), 4. Rakousko -30,5 (0+7), 5. Německo -31,4 (0+9), 6. Kanada -2:55,4 (0+10), 7. Česko (Šlesingr, Soukup, Krčmář, Moravec) -3:16,5 (0+12).

Zdroj
ČT sport, ČTK, biatlon.cz

Hlavní zprávy