Následuje
FIS magazín SP

V Bischofshofenu se z Čechů nekvalifikoval opět jen Koudelka

Bischofshofen (Rakousko) - Trojice českých skokanů na lyžích postoupila do závěrečného závodu Turné čtyř můstků. V rakouském Bischofshofenu zvládli dnešní kvalifikaci Jakub Janda, Lukáš Hlava a Martin Cikl, neuspěl pouze Roman Koudelka. Nejdelší skok kvalifikace předvedl domácí Martin Koch, který dolétl až na 140 metrů, tedy jen tři metry od rekordu můstku.

Janda obsadil v kvalifikaci výkonem 122,5 metru 31. místo a jeho soupeřem v duelu středečního 1. kola bude Rus Pavel Karelin. Hlava skočil o půl metru více než Janda, ale měl o desetinu horší body a v závodu se střetne s Polákem Kamilem Stochem. Cikl (120 m) se pokusí stejně jako v prvním závodu v Oberstdorfu postoupit přes Nora Björna Einara Romörena.

Stále se trápí Koudelka, jenž podobně jako v Innsbrucku kvalifikací neprošel. Nepomohlo mu, že si zkoušel v pondělí ve volném dnu srovnat techniku osmi tréninkovými skoky na Bergiselu. "Jestli nepostoupím, tak už ty lyže asi zahodím. Je to strašně náročné na psychiku, když člověk nepostoupí," řekl pak Koudelka. Na velkém můstku v Bischofshofenu dnes skočil jen 115 metrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy