Následuje
Rudolf Kučera

Útok Kožíška na další výhru v City Cross Sprintu ukončil pád, Dudek byl třetí

Ostrava – V loňském roce skončila jeho stoprocentní bilance vítězství na City Cross Sprintu a ani letos se mezi ostravskými pecemi na trůn Dušan Kožíšek nevrátil. Český závodník skončil už v semifinále po jednom z pádů a nedařilo se ani obhájci triumfu Norovi Torjusi Borsheimovi. Z vítězství se tak v pátém ročníku nečekaně radoval australský sprinter Phillip Bellingham.

Ostravský City Cross Cup
zdroj: citysprint.cz

Trojnásobný vítěz podniku v Dolních Vítkovicích Kožíšek měl před závody zdravotní potíže, přesto patřil k největším favoritům sprintu. Český reprezentant to také potvrdil v rozjížďce a i v semifinále se zdálo, že udrží postupovou pozici. V závěrečném přejezdu jednoho z mostů ovšem upadl, vzal s sebou i do té doby vedoucího Nora Ragnara Andresena a oba museli sledovat, jak slaví jejich konkurenti.

Pád v semifinále postihl i dalšího Nora a obhájce triumfu Torjuse Borsheima a podobně jako jeho krajan a Kožíšek se do závěrečné jízdy nepodíval. Naopak jeho škobrtnutí využil Ondřej Dudek, jenž se stal i nejlepším Čechem v konečném pořadí, když obsadil třetí místo.

Ve finále byli nad jeho síly Fin Lasse Paakkonen, který dojel druhý, a nečekaný vítěz Australan Phillip Bellingham.

Ženskou kategorii ovládla Tereza Tvarůžková, česká reprezentantka a účastnice MS na horských kolech.

ČEZ City Cross Sprint Ostrava

City Cross Sprint, exhibiční městský závod v běhu na lyžích v Ostravě:

Muži: 1. Bellingham (Austr.), 2. Paakkonen (Fin.), 3. Dudek (ČR).

Ženy: 1. Tvarůžková, 2. Hamanová, 3. Cihlářová (všechny ČR).

Hlavní zprávy