Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Švédsko

Univerziáda: Hynčicová s Černým v týmovém sprintu na medaili nedosáhli

Univerziáda v ruském Krasnojarsku je už ve druhé polovině programu. V pátek se čeští zástupci v obřím slalomu mužů ani v týmovém sprintu v běhu na lyžích na stupně vítězů nepostavili. Sjezdař Paulus byl sedmý a dvojice Hynčicová – Černý osmá.

Zimní univerziáda v Krasnojarsku 2019
zdroj: Reuters autor: MAXIM SHEMETOV

První kolo obřího slalomu nezajel dobře ani jeden z českých lyžařů. Ve druhém kole se Daniel Paulus sice na chvíli ocitl mezi nejlepšími, ale jeho čas nakonec stačil na sedmou příčku. "Tušil jsem, že se tam moc dlouho neohřeju," přiznal v cíli český reprezentant s tím, že mu jízda nevyšla ideálně. 

Běžce na lyžích čekal týmový sprint. A české naděje byly vysoko po úspěchu Petry Hynčicové a Ondřeje Černého, což určilo i složení české dvojice. Jenže v závodě bylo všechno jinak. První dvě místa obsadily ruské dvojice a Češi skončili osmí.

"Vstupovat do týmové soutěže s tím, že jsme tak trochu lídři a měli bychom bojovat o medaili, není jednoduché a dneska to bylo hodně těžké," přiznala zlatá Hynčicová v cíli závodu, v němž nedokázali s nejrychlejšími udržet krok.

Je nám líto, video expirovalo.
Na Univerziádě Češi medaile nepřidaliHlavní zprávy

Nejčtenější články