Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Turné čtyř můstků jasně vyhrál Morgenstern

Bischofshofen (Rakousko) - Rakouský skokan na lyžích Thomas Morgenstern suverénně vyhrál Turné čtyř můstků. Stačilo mu k tomu druhé místo v dnešním posledním závodu v Bischofshofenu. Ze čtyř dílů seriálu vyhrál suverén sezony v Oberstdorfu a Innsbrucku, nevydařil se mu jen větrem ovlivněný jednokolový závod v Garmisch-Partenkirchenu, kde skončil čtrnáctý. Nejlepší byl dnes Nor Tom Hilde, který si tak zajistil třetí místo v celkovém pořadí za Simonem Ammannem ze Švýcarska. Ten byl v Bischofshofenu čtvrtý za dalším Rakušanem Andreasem Koflerem.

Nejlepším z Čechů byl na závěr prestižní série Roman Koudelka na 25. místě, zbývající český závodník ve finále Borek Sedlák obsadil 29. místo. Jan Matura byl klasifikován na 31. pozici, Jakub Janda a Lukáš Hlava skončili až v páté desítce pořadí.

Morgenstern má ve sbírce tři olympijská zlata, ale jen jedno individuální z Turína 2006 na velkém můstku. Celkem čtyřikrát vyhrál s družstvem mistrovství světa, nejlepší už byl i ve Světovém poháru, ale triumf na Turné mu ve sbírce ještě chyběl.

"Nebylo snadné si ten závod užít, byly to docela nervy, i když jsem se snažil to nepřipouštět. Druhý pokus se mi navíc úplně nepovedl, jak jsem chtěl. Ale teď je to šíleně neuvěřitelný pocit," řekl čtyřiadvacetiletý vedoucí muž světového poháru, který je třetím Rakušanem v řadě, jenž vyhrál Turné čtyř můstků. Poslední ročník ovládl Kofler a ten předchozí Wolfgang Loitzl.

Čeští skokané propadli

Někdejší vítěz seriálu Jakub Janda získal ze čtyř závodů jediný bod do Světového poháru za třicáté místo v Oberstdorfu a v celkovém hodnocení Turné je třiatřicátý. Českou jedničkou byl na třicátém místě Koudelka, který se postaral i o nejlepší jednotlivý výsledek 16. příčkou v Innsbrucku, do prvního závodu v Oberstdorfu se přitom ani nekvalifikoval.

"Není to veselé hodnocení," přiznal zklamání trenér reprezentačního týmu David Jiroutek. Nepotěšila ho především nevyrovnanost výkonů. Například Koudelka, který byl i bez bodů za závod v Oberstdorfu nakonec nejlepším z Čechů. "Byli jsme zvyklí skákat víc tréninkových skoků, letos toho bylo daleko méně. Potřebovali bychom stále mít někde připravený můstek," prohlásil Jiroutek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy