Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v akrobatickém lyžování Finsko (skoky)

Théaux ukončil v Santa Caterině sjezdařskou sérii Svindala, Bank nedokončil

Santa Caterina - Francouzský lyžař Adrien Théaux vyhrál sjezd Světového poháru v Santa Caterině a ukončil vítěznou sérii Nora Aksela Lunda Svindala, který ovládl tři dosavadní závody v sezoně. Český reprezentant Ondřej Bank neprojel branku a závod nedokončil.

Adrien Théaux
zdroj: EPA autor: Cornelius Poppe

Jednatřicetiletý Théaux si pro třetí triumf v kariéře dojel s náskokem 1,04 sekundy před Hannesem Reicheltem z Rakouska a vítězství se dočkal po dvou letech. Na třetí příčce skončil další Francouz David Poisson, který se tak poprvé ve Světovém poháru dostal na stupně vítězů.

Bank nezvládl náročnou trať. "Celý vršek byl pro mě velký boj. Tu zatáčku, než jsem vypadl, jsem hodně podjel a skočil dál," prohlásil Bank po závodu. Moc zábavné prý lyžování pro něj nebylo, hlavně kvůli stále bolavému kotníku. "Bylo to na mě moc, zbytečně těžké. Na trati je navíc celý den stín, jedete jako slepej, podložka je brutální," popsal český reprezentant, kterého za dva týdny čeká slavný sjezd ve Wengenu. "Snad to tam nebude tak náročné, tahle mě to moc nebaví. Noha pořád zlobí a už je to možná spojené i s hlavou," posteskl si Bank.

Čtvrtý byl Christof Innerhofer, přestože v úvodu vrazil do jedné z branek a dlouho za sebou táhl tyč s praporkem, který se mu zachytil o brýle. Nejspíš ho to stálo lepší umístění, protože od pódia italského lyžaře dělilo sedm setin a od Théauxe 1,22 sekundy.

Innerhofer si však přesto nestěžoval. "Měl jsem štěstí," uvedl. "Mám oteklý nos, ale nic vážnějšího se mi nestalo. Bylo to ale hodně nepříjemné, protože jsem nic neviděl. Věděl jsem, že za sebou táhnu tyč z branky, a jenom jsem se snažil zůstat v závodě," dodal.

Dosavadní sjezdařský suverén Svindal skončil na sedmém místě. Stále vévodí pořadí disciplíny a dostal se do celkového vedení v SP před specialistu na technické disciplíny Marcela Hirschera.

SP v sjezdovém lyžování v Santa Caterině (Itálie):

Muži - sjezd: 1. Théaux (Fr.) 1:47,29, 2. Reichelt (Rak.) -1,04, 3. Poisson (Fr.) -1,15, 4. Innerhofer (It.) -1,22, 5. Baumann -1,38, 6. Kriechmayr (oba Rak.) -1,46, 7. Svindal (Nor.) -1,61, 8. Thomsen (Kan.) -1,63, 9. Fayed (Fr.) -1,66, 10. Sander (Něm.) -1,70, ...Bank (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí sjezdu (po 4 závodech): 1. Svindal 336 b., 2. Fayed 219, 3. Jansrud (Nor.) 177, 4. Fill (It.) 162, 5. Théaux 156, 6. Reichelt 148.

Průběžné pořadí SP (po 14 závodech): 1. Svindal 636, 2. Hirscher (Rak.) 621, 3. Jansrud 415, 4. Kristoffersen (Nor.) 391, 5. Muffat-Jeander (Fr.) 294, 6. Théaux 275, ...92. Krýzl (ČR) 17.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy