Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Teplé počasí ohrožuje konání Světových pohárů v Harrachově

Harrachov (Semilsko) - Existuje jen malá naděje, že se v Harrachově bude od 11. do 13. prosince konat Světový pohár skokanů na lyžích a sdruženářů. Podle předpovědi počasí nemá až do začátku prosince sněžit, teploty se navíc budou držet nad nulou. Organizátoři přitom musejí konečný verdikt o konání závodů vyřknout do pátku 4. prosince. Skokani mají na programu v pátek 11. prosince tréninky a kvalifikaci, dva závody pak v sobotu a v neděli na velkém můstku. Sdruženáře by měl čekat sobotní týmový závod na velkém můstku a v neděli závod Gundersenovou metodou rovněž na můstku HS 142.

"Včera se kvůli tomu sešel organizační výbor. Zatím to nevypadá dobře," řekla tisková mluvčí závodů Lenka Vrátná. "V případě dobrých podmínek a teplot hluboko pod nulou jsme ale schopni připravit závody za tři dny," uvedla. Nízké teploty však meteorologové očekávají až v polovině prosince.

Páteční kvalifikace skokanů by se měla uskutečnit za umělého osvětlení, které bylo v Harrachově v létě vybudováno za více než 30 milionů korun. Na startu se má objevit absolutní světová špička v čele s vítězem Světového poháru Gregorem Schlierenzauerem z Rakouska. Sdruženáři mají připravenou novinku, startovat a finišovat by se při běhu mělo na dojezdu mamutího můstku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy