Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha

Švýcaři v domácím závodě porazili Němce, české kvarteto dojelo deváté

Svatý Mořic (Švýcarsko) - Vítězství domácích lyžařů přinesl Světový pohár ve Svatém Mořici. Švýcarské kvarteto v čele s Wendy Holdenerovou v závěrečném souboji porazilo německé soupeře. Český tým vypadl v osmifinále s Američany a dělí se o 9. místo z jedenácti účastníků.

Wendy Holdenerová
zdroj: ČTK/AP autor: Giovanni Auletta

Až třetí skončilo favorizované Švédsko, které v semifinále těsně vypadlo právě se Švýcary. Při bodové shodě 2:2 rozhodl o postupujícím součet časů rychlejšího muže i ženy obou družstev a Švýcaři byli lepší o osm setin. Po triumfech Beata Feuze ve středečním sjezdu i čtvrtečním super-G oslavili v pohárovém finále další domácí úspěch.

Čeští lyžaři v oslabené sestavě vypadli s Američany 1:3 na body. Jako jediná se prosadila Martina Dubovská proti Laurenne Rossové. Sestavu s ní tvořili Gabriela Capová, Daniel Paulus a Filip Forejtek, který na poslední chvíli nahradil nemocného Ondřeje Berndta.

Česká jednička Šárka Strachová se soustředí ve Svatém Mořici na sobotní boj o celkové pódium mezi slalomářkami a Kryštof Krýzl usiluje o body FIS na závodech v Rusku. Tým USA spolu s Rossovou tvořili Resi Stieglerová, David Chodounsky a Tim Jitloff.

Finálové závody SP v sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

Družstva: 1. Švýcarsko (Holdenerová, Yule, Gisinová, Schmidiger), 2. Německo, 3. Švédsko, 4. Francie, 5. Rakousko, Norsko, USA a Itálie, 9. ČR (Capová, Paulus, Dubovská, Forejtek), Kanada a Slovinsko. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy