MČR v půlmaratonu

Svindal získal malý glóbus za superobří slalom

Aare (Švédsko) - Norský lyžař Aksel Lund Svindal získal malý křišťálový glóbus za superobří slalom. Díky druhému místu v posledním závodě sezony v této disciplíně Světového poháru ve švédském Aare předstihl Hermanna Maiera, který dosud pořadí super-G vedl. Ve finále SP však Rakušan skončil až sedmnáctý a nebodoval.

Aksel Lund Svindal
zdroj: ČTK/AP autor: Sergey Ponomarev

Závod vyhrál Ital Werner Heel, který byl o sedm setin rychlejší než Svindal. Třetí skončil další italský reprezentant Christof Innerhofer.

Svindal si dnešní stříbrnou příčkou upevnil vedení v celkovém pořadí Světového poháru. Náskok na dnes čtvrtého Rakušana Benjamina Raicha zvýšil na 102 bodů. V Aare je však ještě na programu obří slalom a slalom speciál, v nichž by měl být Raich podle papírových předpokladů lepší. Norský lyžař může po návratu po těžkém zranění zopakovat celkový triumf z roku 2007, kdy dominoval rovněž i super-G, Raich celkově ovládl Světový pohár o rok dříve.