MČR v půlmaratonu

Suverénní Björgenová vyhrála desítku v Otepää

Otepää (Estonsko) - Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála suverénně závod světového poháru na 10 km klasickou technikou v Otepää. Trojnásobná olympijská vítězka porazila v Estonsku o více než půl minuty vedoucí ženu seriálu Justynu Kowalczykovou z Polska.

Třicetiletá Björgenová navázala dnešním triumfem na nedělní vítězství ze sprintu dvojic v Liberci. Individuální výhry se dočkala po více než měsíci, protože se kvůli přípravě na mistrovství světa v Oslu nezúčastnila na přelomu roku seriálu Tour de Ski.

Vedení v SP si navzdory porážce o 32 sekund udržela právě vítězka Tour Kowalczyková, třetí dnes byla s odstupem 41,6 sekundy Norka Therese Johaugová. České reprezentantky nestartovaly.

SP v běhu na lyžích v Otepää (10 km klasicky): 1. Björgenová (Nor.) 27:02,1, 2. Kowalczyková (Pol.) -32,0, 3. Johaugová (Nor.) -41,6, 4. Saarinenová (Fin.) -45,3, 5. Skofterudová (Nor.) -1:17,4, 6. Čekalevová (Rus.) -1:17,6, 7. Haagová (Švéd.) -1:18,8, 8. Roponenová (Fin.) -1:20,4, 9. Majdičová (Slovin.) -1:38,7, 10. Niskanenová (Fin.) -1:39,6.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 1351, 2. Björgenová 896, 3. Follisová (It.) 880, 4. Johaugová 812, 5. Majdičová 764, 6. Longaová (It.) 763, ...28. Nývltová 155, 65. Janečková 30, 97. Grohová (všechny ČR) 2.