Dohráno MOL Cup

Super-G ve Val Gardeně zcela ovládli Norové, Bank závod nedokončil

Val Gardena - Absolutním triumfem norských lyžařů skončil superobří slalom Světového poháru v italské Val Gardeně. Nejrychlejší byl Aksel Lund Svindal, který po 29. vítězství v kariéře a čtrnáctém triumfu v super-G snížil na druhém místě celkového pořadí seriálu náskok vedoucího Marcela Hirschera. Olympijský vítěz z Vancouveru ze superobřího slalomu má nyní na Rakušana manko 23 bodů. Druhé místo obsadil se ztrátou 34 setin Kjetil Jansrud, třetí skončil Aleksander Aamodt Kilde, jenž byl o další desetinu pomalejší.

Aksel Lund Svindal
zdroj: AP autor: Frank Gunn

Ondřej Bank na prvním mezičasu ztrácel 1,66 sekundy, ale pak chyboval a závod nedokončil. "Školácká chyba. Za hranou nebyla vidět brána a já skočil moc doprava. Přitom jsem v televizi viděl, že stejný problém měli všichni. Každý skočil mimo. Měl jsem plán, jak se tomu vyhnout," komentoval to Bank.

Český sjezdař se ve Val Gardeně poprvé osobně potkal s Kristianem Ghedinou, který se pro některé závody stal nedávno součástí jeho týmu. Protože vypadl, nemohl využít jeho rad. "Přitom na tuhle situaci mě upozorňoval do vysílačky. Říkal jsem mu, že je to v pohodě, protože to vím. A skočil jsem ještě dvakrát tolik doprava než ostatní. Je to k vzteku, jsem na sebe naštvanej. To byla fatální hrubka," láteřil Bank.

Svindal vyhrál super-G ve Val Gardeně už počtvrté. "Mám to tady hrozně rád. Sjezdovka je rovná a má vždycky skvělý sníh. Žádná břečka nebo led," pochvaloval si majitel dvou velkých křišťálových glóbů z let 2007 a 2009, který se po loňské operaci přetržené achilovky vrátil do SP ve velkém stylu. Ze sedmi startů má čtyři první místa.

Svindal chválil i reprezentační kolegy. "Alex je fakt dobrý. V létě jsme spolu hodně trénovali. Možná až moc, když ho dneska vidím," dodal s úsměvem.

SP ve sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Muži - superobří slalom: 1. Svindal 1:28,12, 2. Jansrud -0,34, 3. Kilde (všichni Nor.) -0,44, 4. Mayer (Rak.) -0,54, 5. Weibrecht (USA) -1,01, 6. Théaux (Fr.) -1,05, 7. Streitberger (Rak.) -1,23, 8. Paris (It.) a Schweiger oba -1,25, 10. Kriechmayr (oba Rak.) -1,26, ...Bank (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí super-G (po 3 závodech): 1. Svindal 210 b., 2. Mayer 130, 3. Kilde 122, 4. Théaux 119, 5. Jansrud 116, 6. Weibrecht 110, ...44. Krýzl (ČR) 2.

Průběžné pořadí SP (po 9 závodech): 1. Hirscher (Rak.) 440, 2. Svindal 417, 3. Jansrud 247, 4. Neureuther (Něm.) 225, 5. Kristoffersen (Nor.) 200, 6. Ligety (USA) 191, ...76. Krýzl 17.