Následuje
SP Lotyšsko

Sudová začala sezonu dvanáctým místem ve finské Ruce

Ruka (Finsko) - Při svém vstupu do světového poháru skončila Nikola Sudová ve finské Ruce na dvanácté příčce. Závodila přitom v bolestech poté, co si dříve v tréninku pochroumala kotník a namohla šlachy. Sudová prošla kvalifikací jako patnáctá, do užšího šestičlenného finále se však již nedostala.

Nikola Sudová
zdroj: Getty Images

"Snad jsem si svou dávku smůly pro tuto sezonu vybrala hned na začátku. Dvanácté místo je tak s ohledem na situaci super výsledek. Do týdne jsem úplně v pořádku. Ale přeci jen mě to mrzí, tady ráda závodím. Místní kopec je těžký, mohla bych se na něm pořádně vyřádit," řekla Sudová, jež se v Ruce stala v roce 2005 vicemistryní světa.

Druhá česká reprezentantka Kristýna Hnyková obsadila 36. místo, mezi muži byl Daniel Honzig sedmapadesátý. První závod sezony ovládli úřadující mistři světa Mikael Kingsbury z Kanady a Američanka Hannah Kearneyová.

SP v akrobatickém lyžování v Ruce (Finsko) - jízda v boulích:

Muži: 1. Kingsbury, 2. Bilodeau (oba Kan.), 3. Endo (Jap.), 4. Graham, 5. Begg-Smith (oba Austr.), 6. Deneen (USA), ...57. Honzig.

Ženy: 1. Kearneyová (USA), 2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 3. Uemurová (Jap.), 4. Coxová (Austr.), 5. Ch. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 6. Rachimovová (Rus.), ...12. Sudová, 36. Hnyková

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy