Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika

Sudová vybojovala v čínských boulích šesté místo

Pej-ta Lake (Čína) – Česká lyžařka Nikola Sudová skončila v závodu Světového poháru v jízdě v boulích v čínském Pej-ta Lake šestá, což je její nejlepší výsledek od operace kolenních vazů po minulé sezoně. Osmadvacetiletá závodnice liberecké Dukly Sudová byla po kvalifikaci sedmá. Ve finále si o místo polepšila, jelikož Italka Deborah Scanziová svou jízdu nezvládla. Vyhrála Hannah Kearneyová z USA, která porazila Kanaďanku Jennifer Heilovou o osm desetin bodu.

"Jsem za ten výsledek strašně ráda, protože jsem si zvedla sebevědomí a vím, že můžu s ostatními závodit," prohlásila Sudová. "Přes Vánoce dotrénuju a snad to bude pořád lepší a lepší," věřila.

Sudová si v lednu přetrhla vazy v koleni, ale operaci podstoupila až po olympiádě ve Vancouveru. Do nové sezony vstoupila 14. místem ve finské Ruce a ve francouzském Méribelu pak dojela paralelní závod patnáctá.

Tentokrát ale v Číně organizátoři připravili mírnější a měkčí kopec, který Sudové seděl a pro její stále občas bolavé koleno byl příjemnější. "Tolik to nebolelo, mohla jsem si s tím hrát a dovolit si víc," řekla Sudová. Na skocích předvedla helikoptéru s roznožkou a salto s krosem. "Ještě se to ale bojím pustit, což musím do konce sezony zlepšit, aby to vyšlo co nejlépe na mistrovství světa," uvedla.

Sudová se musela vypořádat s plísní, hmyzem a vlhkem

Závod v Číně však pro ni celkově nebyl nejlepším zážitkem. Z minulého světového poháru v Méribelu totiž do Pej-ta Lake cestovala kvůli sněžení 55 hodin. Jeden trénink byl navíc zrušen kvůli poruše lanovky, nekvalitní bylo i zázemí. "Komunistický hotel, izolepou zadělaná okna, plný pokoj mandelinek, plíseň, vlhko, hrůza," stěžovala si Sudová. "A ještě to navíc bylo drahé. To byl zájezd za všechny prachy," dodala s hořkým úsměvem.


Lyžařka vstupovala do sezony bez očekávání výrazných výsledků a s cílem rozjezdit se. Původně měla v plánu vstoupit do sezony třeba až v lednu, ale v přípravě šlo všechno podle předpokladů. "V letošní sezoně se chci dostat zpátky do pohody, rozjezdit se, abych mohla příští rok závodit a byla připravená na Soči 2014," řekla Sudová na tiskové konferenci před startem sezony.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy