MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Sudová skončila v Lake Placid osmá

Lake Placid (USA) - Boulařka Nikola Sudová obsadila osmé místo v dnešním závodě světového poháru v Lake Placid. V dějišti olympijských her v roce 1980 si připsala druhý nejlepší výsledek sezony. Lépe si vedla pouze v prosincovém závodě v Číně, kde byla šestá.

Sudová, která měla od loňské olympiády ve Vancouveru dlouhou zdravotní přestávku po operaci kolenních vazů, se do finálové dvanáctky probojovala jedenáctou nejlepší jízdou. Tuto pozici ještě dokázala vylepšit a připsala si 40 bodů do hodnocení SP, kde je zatím desátá. Bodovaná umístění obsadili i sedmnáctý Lukáš Vaculík a jednadvacátá Tereza Vaculíková.

Z vítězství se radovali lídři boulařské klasifikace Američanka Hannah Kearneyová a Francouz Guilbaut Collas.

Závod světového poháru v akrobatickém lyžování v Lake Placid - jízda v boulích:

Muži: 1. Colas (Fr.), 2. Bilodeau (Kan.), 3. Cota (USA), ...17. Vaculík, 39. Novák (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 11 závodů): 1. Colas 400 b., 2. Bilodeau 275, 3. Kingsbury (Kan.) 275, ...29. Vaculík 24, 43. Novák 9.

Ženy: 1. Kearneyová (USA), 2. Heilová, 3. Robichaudová (obě Kan.), ...8. N. Sudová, 21. Vaculíková (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 11 závodů): 1. Kearneyová 409, 2. Heilová 340, 3. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 227, ...10. N. Sudová 126, 23. Vaculíková 43.