Liga mistrů UEFA

Stíhačky vyhráli Babikov a Skardinová, Soukup neminul a dorazil osmý

Ťumeň - Barbora Tomešová obsadila na biatlonovém ME v ruské Ťumeni 11. místo ve stíhacím závodě, oproti čtvrtečnímu sprintu si tak pohoršila o tři pozice. Zvítězila Běloruska Naděžda Skardinová. Mezi muži dominoval domácí Anton Babikov, Jaroslav Soukup ani jednou neminul a dojel na osmém místě s minutu a půl vysokou ztrátou. Zítra sledujte závody s hromadným startem, ženský začíná v 11:00, mužský vysíláme od 13:55 na programu ČT sport i na webu.

Sport
zdroj: ČT4

Český biatlon měl ve stíhacím závodu žen na deset kilometrů čtyři zástupkyně. Nejvýhodnější pozici měla na startu osmá Barbora Tomešová, která dokonce ještě v polovině trati po bezchybné střelbě hájila bronzovou pozici. Jenže při následujících dvou zastávkách na střelnici celkem čtyřikrát netrefila terč a do cíle nakonec dojela jedenáctá.

V první třicítce se z Češek ještě umístila sedmadvacátá Jessica Jislová. Jitka Landová dojela 39. a Ludmila Horká 51. Mistryní Evropy se stala běloruská biatlonistka Naděžda Skardinová, a to i přes to, že na poslední položce dvakrát chybovala. V cíli byla nakonec o osm vteřin rychleji než druhá Němka Horchlerová. Bronz získala Norka Tandrevoldová.

Soukup profitoval z výborné střelby, běh byl horší

Nejzkušenější český biatlonista na startu Jaroslav Soukup se do stíhacího závodu rozjel jako čtrnáctý. V bežecké stopě se mu sice tolik nedařilo, na střelnici ale patřil mezi nejlepší, když ani jednou nechyboval a do posledního kilometru vjížděl na osmé pozici, kterou udržel až do cíle.

Z české čtveřice zastřílel čistě ještě třiadvacátý Matěj Krupčík. Lukáš Kristejn dojel na 27. a Adam Václavík na 44. místě. O vítězství bojovala až do konce závodu ruská dvojice Babikov - Garanichev. Mistrem Evropy se nakonec stal Anton Babikov, když svého kolegu z reprezentace porazil o jednu desetinu sekundy.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Ťumeni (Rusko) - stíhací závody:

Muži (12,5 km): 1. Babikov 30:01,5 (1 tr. okruh), 2. Garaničev (oba Rus.) -0,1 (1), 3. Graf (Něm.) -46,0 (2), ...8. Soukup -1:31,3 (0), 23. Krupčík -2:53,1 (0), 27. Kristejn -3:10,5 (3), 44. Václavík (všichni ČR) -3:55,7 (7).

Ženy (10 km): 1. Skardinová (Běl.) 30:01,7 (2), 2. K. Horchlerová (Něm.) -7,4 (2), 3. Tandrevoldová (Nor.) -14,1 (3), ...11. Tomešová -1:16,8 (4), 27. Jislová -3:10,9 (6), 39. Landová -4:33,3 (5), 51. Horká (všechny ČR) -6:29,0 (9).