Štafeta biatlonistek začala skvěle, do cíle dojela až jedenáctá

Anterselva (Itálie) – Štafeta českých biatlonistek byla v dnešním závodu světového poháru v Anterselvě navzdory slibnému úvodu jedenáctá. Zopakovala tak umístění z předchozího závodu v Oberhofu. Zvítězily Francouzky o 2,5 sekundy před Běloruskami, třetí bylo kvarteto Ruska.

Češky měly na prvních dvou úsecích své nejlepší biatlonistky a podle toho úvod vypadal. Veronika Vítková předávala Gabriele Soukalové jako třetí a Soukalová zakončila svůj úsek šestá ve skupině bojující o druhé místo.

V druhé polovině závodu ale Češky postupně ztrácely. Barbora Tomešová si sice pohoršila jen o jednu pozici, ale její odstup na nejlepší se zvýšil na více než minutu. Z elitní desítky poté štafeta vypadla na závěrečném úseku Ley Johanidesové, která dojela s odstupem čtyř minut jedenáctá.

Světový pohár v biatlonu Itálie

Výsledky štafety žen v Anterselvě

1. Francie (Brunetová, Boilleyová, Bescondová, Dorinová-Habertová) 1:17:06,5 (0 tr. okruhů + 9 dobíjení),