BBV po 25 letech

Sprinty v Rybinsku ovládli Petuchov a Fabjanová

Rybinsk (Rusko) - Rus Alexej Petuchov a Slovinka Vesna Fabjanová vyhráli sprinterské závody Světového poháru v běhu na lyžích v Rybinsku. Třetí skončila Polka Justyna Kowalczyková, jež si tak po pátečním prvenství ve skiatlonu opět přiblížila obhajobu celkového triumfu v SP. Před Italkou Ariannou Follisovou, která v dnešním finále doběhla na pátém místě, vede v průběžném pořadí už o 601 bodů. Čeští reprezentanti v Rusku nestartovali.

Fabjanová si premiérové vítězství v SP připsala před rokem právě v rybinském sprintu. Druhá za ní dnes dojela další slovinská lyžařka Katja Višnarová, pro kterou to znamenalo největší individuální úspěch.

Petuchov ve finále zvítězil se suverénním náskokem půldruhé vteřiny před norskými sprintery Olou Vigenem Hattestadem, jenž je v této disciplíně mistrem světa z Liberce 2009, a Anderem Glöersenem.

V neděli jsou v Rybinsku na programu závody štafet.