Sprinty dvojic v Pchjongčchangu vyhráli Rusové a Švédky

Pchjongčchang ‒ Sprint dvojic Světového poháru v běhu na lyžích vyhráli na olympijských tratích v Pchjongčchangu Andrej Parfenov s Glebem Retivychem z Ruska a Švédky Elin Mohlinová a Maria Nordströmová. Čeští reprezentanti na závody SP v Koreji necestovali.

Elin Mohlinová
zdroj: ZUMA autor: Carl Sandin

Při neúčasti kompletní světové špičky triumfovali Rusové v těsném finiši před francouzskou dvojicí Baptiste Gros, Lucas Chanavat. Retivych protnul podle cílové fotografie fotobuňku o tři setiny před soupeřem. Třetím místem podtrhli ruský úspěch Arťom Malcev a Nikita Krjukov.

V závodě žen porazily Mohlinová s Nordströmovou ve finiši o 1,71 sekundy norský tým Anna Svendsenová, Silije Öyre Slindová. Třetí doběhly Američanky Sophie Caldwellová a Ida Sargentová.

Elitní běžci dali před cestou na test olympijských tratí přednost přípravě na mistrovství světa, které se uskuteční od 22. února do 5. března v Lahti. Závody vynechala první třicítka průběžného pořadí SP mužů a pětadvacítka z hodnocení žen.

SP v běhu na lyžích v Pchjongčchangu - sprint dvojic volně:

Muži (6x1,5 km): 1. Parfenov, Retivych (Rus.) 19:34,11, 2. Gros, Chanavat (Fr.) -0,03, 3. Malcev, Krjukov (Rus.) -5,52, 4. Newell, Hamilton (USA) -24,23, 5. Ojansivu, Vuorinen (Fin.) -34,56, 6. Norum, Eriksson (Švéd.) -40,17.

Ženy (6x1,4 km): 1. Mohlinová, Nordströmová (Švéd.) 20:37,11, 2. Svendsenová, Slindová (Nor.) -1,71, 3. Caldwellová, Sargentová -6,11, 4. Pattersonová, Stephenová (všechny USA) -6,46, 5. Višnarová, Lampičová (Slovin.) -14,46, 6. Kristoffersenová, Gjeitnesová (Nor.) -35,20.