Sprinterům v Otepää vládli Brandsdal a Majdičová

Otepää (Estonsko) - Lyžařské sprinty světového poháru v estonském Otepää vyhráli Nor Eirik Brandsdal a Slovinka Petra Majdičová. Čeští běžci se dnešního závodu klasickou technikou nezúčastnili. V celkovém pořadí SP dál vedou s velkým náskokem Kowalczyková a další vítěz Tour de Ski Švýcar Dario Cologna. Světový pohár pokračuje za dva týdny v ruském Rybinsku.

Zatímco Majdičová se vypořádala se svými konkurentkami suverénně ve všech bězích, mužské finále bylo dramatické až do cílové čáry. O délku jedné boty nakonec vyhrál poprvé v kariéře čtyřiadvacetiletý Brandsdal před dalším specialistou na sprinty krajanem Olou Vigenem Hattestadem. Na třetím místě doběhl Rus Nikita Krjukov.

Jednatřicetiletá Majdičová letos vyhrála již dva sprinty v rámci Tour de Ski a po šestnáctém vítězství v kariéře si upevnila vedoucí pozici v hodnocení sprintů.

Nejhorší výsledek v sezoně zaznamenala Norka Marit Björgenová, která těsně neuspěla v semifinále a skončila desátá. Trojnásobná olympijská šampionka, která až do své absence na Tour de Ski vládla světovému poháru, nabrala v seriálu další ztrátu na Polku Justynu Kowalczykovou, která doběhla ve finále čtvrtá.

Světový pohár v běhu na lyžích v Otepää:
Muži:
1. Brandsdal 3:25,5, 2. Hattestad (oba Nor.) stejný čas, 3. Krjukov (Rus.) -0,3, 4. Jönsson -0,9, 5. Rickardsson, 6. Modin (všichni Švéd.) oba -1,0.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 31 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 1197 b., 2. P. Northug (Nor.) 774, 3. Bauer (ČR) 698, 4. Rickardsson 681, 5. Legkov (Rus.) 651, 6. Hellner (Švéd.) 643, ...9. Jakš 425, 53. Kožíšek 91, 92. Koukal 26, 95. Magál (všichni ČR) 23.

Ženy: 1. Majdičová (Slovin.) 3:07,2, 2. Brodinová (Švéd.) -0,7, 3. Fallaová (Nor.) -2,0, 4. Kowalczyková (Pol.) -3,8, 5. Anderssonová (Švéd.) -4,8, 6. Visnarová (Slovin.) -6,5.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 1401, 2. Björgenová (Nor.) 922, 3. Follisová (It.) 880, 4. Majdičová 864, 5. Johaugová (Nor.) 812, 6. Longaová (It.) 763, ...30. Nývltová 155, 68. Janečková 30, 99. Grohová (všechny ČR) 2.