Dohráno

Sprint vyhrál překvapivě Lindström, Šlesingr dojel čtrnáctý

Anterselva – Poprvé v kariéře slaví triumf ve světovém poháru biatlonistů Švéd Fredrik Lindström. Dvaadvacetiletý závodník si dojel pro vítězství ve sprintu po bezchybném výkonu na střelnici s náskokem 18,2 sekundy před Rusem Jevgenijem Garničevem. Nejlepší z Čechů byl Michal Šlesingr na čtrnáctém místě, bodoval i šestadvacátý Ondřej Moravec.

Fredrik Lindström
zdroj: ČTK/AP

Třetí ve sprintu v italské Anterselvě skončil Francouz Martin Fourcade a dostal se do čela průběžného pořadí seriálu o šest bodů před dosavadního lídra Emila Hegleho Svendsena z Norska, jenž dojel na 23. místě.

Šlesingr musel na jeden trestný okruh, jedinou chybu udělal při střelbě vestoje. Na Lindströma ztratil minutu a 7,7 sekundy. Jednu chybu vleže zaznamenal Moravec a za vítězem zaostal o více než minutu a půl.

Dalším třem českým reprezentantům se vůbec nedařilo. Jaroslavu Soukupovi nevyšla střelba a se čtyřmi trestnými okruhy dojel na 70. místě. Zdeněk Vítek skončil o jedno místo za ním, Tomáš Holubec obsadil až 82. místo.

...71. Vítek -2:43,0 (2),

...82. Holubec (všichni ČR) -3:07,0 (2).

Průběžné pořadí:1. M. Fourcade 498 b., 2. Svendsen (Nor.) 492, 3. Birnbacher 434, 4. S. Fourcade (Fr.) 415, 5. Makovějev (Rus.) 398, 6. Bö (Nor.) 378, ...14. Šlesingr 270, 21. Soukup 217, 42. Moravec 89, 53. Holubec 56, 61. Vítek 30.