Sokolský zpravodaj

Sprint biatlonistů v Anterselvě vyhrál Němec Peiffer

Anterselva (Itálie) - Sprint Světového poháru biatlonistů v italské Anterselvě vyhrál Němec Arnd Peiffer. Němec při střelbě ani jednou nechyboval a do cíle doběhl v čase 24:27,4. Připsal si tak druhé vítězství v závodě SP v kariéře. Poprvé triumfoval loni ve sprintu v ruském Chanty-Mansijsku. Na druhém místě skončil Rakušan Dominik Landertinger, třetí byl Christoph Stephan z Německa. Nejlepší z Čechů Ondřej Moravec obsadil 16. příčku.

Moravec dorazil do cíle se ztrátou 58 vteřin na vítězného Peiffera. Jaroslav Soukup, který ve čtvrtek obsadil v závodě s hromadným startem čtvrté místo, dnes skončil na 19. příčce, Michal Šlesingr doběhl na 29. pozici.

"Samozřejmě nebyla to první desítka jako ve vytrvalostním závodě, ale kluci odvedli kvalitní výkony a opět jsme byli vysoko v Poháru národů," řekl spolupracovníkovi ČTK šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. Obzvlášť ho potěšila Moravcova bezchybná střelba. "Ondra letos opravdu prokazuje výrazné zlepšení a vrací se tam, kde byl před třemi čtyřmi lety," dodal.

Místo v nedělní stíhačce si 44. místem zajistil také Zdeněk Vítek. Zbývající čeští reprezentanti Roman Dostál a Tomáš Holubec se nevešli do elitní šedesátky a v neděli budou na startu chybět. Shodou okolností právě mezi nimi se rozhodne o posledním místě v olympijském týmu. "Musím ještě důkladně propočítat výsledky posledních dvou závodů. Interní bodování vztahujeme na průměrný čas tří nejlepších z každého závodu," doplnil Rybář.

Závod Světového poháru biatlonu v Anterselvě (Itálie):
1. Peiffer (Něm.) 24:27,4 (0 tr. okruhů), 2. Landertinger (Rak.) -6,0 (1), 3. Stephan (Něm.) -15,1 (0), 4. Šipulin (Rus.) -15,2 (0), 5. Mesotitsch (Rak.) -20,6 (1), 6. M. Fourcade -27,6 (2), 7. Defrasne (oba Fr.) -32,6 (0), 8. Andersen (Nor.) -36,2 (1), 9. Eder (Rak.) -41,2 (1), 10. Birnbacher (Něm.) -42,7 (1), ...16. Moravec -58,5 (0), 19. Soukup -1:01,0 (1), 29. Šlesingr -1:20,1 (2), 44. Vítek -1:42,9 (2), 66. Dostál -2:22,4 (3), 80. Holubec (všichni ČR) -2:46,0 (3).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 25 závodů): 1. Usťugov (Rus.) 412, 2. S. Fourcade (Fr.) 395, 3. Burke (USA) 393, 4. Svendsen (Nor.) 384, 5. Sumann (Rak.) 374, 6. Björndalen (Nor.) 347, ...29. Soukup 167, 41. Šlesingr 100, 54. Moravec 54, 64. Holubec 34, 66. Dostál 31.