Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MM ČR silničních motocyklů 2019

Sportovní ČT4 má nové internetové stránky

Čtvrtý program České televize, sportovní ČT4, má ode dneška nové internetové stránky. Stránky na adrese www.ceskatelevize.cz/ct4 nabízejí jak živé vysílání sportovní "čtyřky", tak aktuální výsledky, přehledy ligových klání a tabulek jednotlivých odvětví, zprávy, videoreportáže a záznamy přenosů. Web ČT4 má podobný design a strukturu jako před měsícem radikálně modernizovaný zpravodajský portál ČT24 na adrese www.ceskatelevize.cz/ct24.

Nové stránky ČT4
zdroj: ČT24

"Sportovní web ČT4 byl posledním střípkem v modernizaci webů jednotlivých programů České televize. V lednu nové stránky ČT, ČT1, ČT2 a videoarchivu pořadů iVysílání doplnil portál ČT24 a nyní také ČT4," říká ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich. "Web ČT4 je profesionálním doplňkem respektovaného programu ČT4. Česká televize má největší profesionální tým sportovních novinářů, tradici sportovních přenosů z domácích a významných světových akcí a web nyní konečně odpovídá postavení sportovního vysílání veřejné služby ČT v české společnosti," dodává.

Stránky ČT4 jsou na hlavní stránce rozčleněny v dlaždicovém designu na kategorie Fotbal, Hokej, Atletika, Tenis, Moto, Míčové sporty, Zimní sporty a "Ostatní". V horní liště jsou ještě Basketbal, Cyklistika a Golf. Kategorie se budou měnit podle ročního období a rovněž podle síly zájmu uživatelů webu ČT4 dle jednotlivých sportů a disciplín.

"Sport patří na webu mezi nejpopulárnější živé vysílání. Přenosy z MS hokeje drtily technickou podporu silnou návštěvností a také ostatní sporty včetně skoků na lyžích nebo cyklistiky ukazují, že ČT musí doplňkově přinášet sportovní ČT4 s doplňkovými službami také na nových platformách. Nejen na webu, nýbrž i v mobilech a tabletech, jako je iPad," komentuje Milan Fridrich.

Jelikož sport je vedle "dramat" také o zábavě, součástí webu je rubrika "Nej videa" se zajímavými momenty kteréhokoliv klání a diváci či uživatelé webu ČT4 mají také možnost zasílat svoje videa, ať z vesnických zápasů nebo světových akcí, do rubriky "Váš sportovní zážitek".

Prostřednictvím rubriky "Pořady ČT4" je web propojen s videoarchivem "iVysílání", kde lze sledovat ze záznamu vybrané sportovní pořady. Nechybí ani "Výsledky a speciály", kde jsou data ke Gambrinus lize, Lize mistrů, Evropské lize, zprávy k Euru 2012, Olympiádě 2012 nebo MS v Atletice a postupně dalším akcím.

Samozřejmostí je napojení webu na sociální sítě Twitter a Facebook a aktivní komunikace s diváky těmito novými komunikačními cestami. Nová média ČT také chystají brzy spustit speciální aplikaci ČT4 pro iPady. Aplikaci vycházející z nového webu ČT4 sponzoruje sázková kancelář Fortuna a měla by být spuštěna do konce srpna.

V oblasti internetové komunikace ČT se divize Nová média nyní zaměří na vytvoření korporátních stránek Televizního studia Brno a Televizního studia Ostrava, aby se posílila informovat o činnosti v oblasti tvorby pořadů, seriálů, filmů nebo regionální publicistiky a zpravodajství v těchto dvou studiích ČT. Nové stránky brněnského a ostravského studia budou spuštěny na přelomu října a listopadu.

"Studia v Brně a Ostravě jsou historickým pilířem vysílání ČT stejně jako Praha a musí dostat jasnou identitu na webu. Je nutné moderní cestou a reprezentativně ukázat, čím přispívají k rozvoji televizní i obecné kultury v ČR tato studia," říká ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich.

Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy