Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Soukup dojel v Ruhpoldingu dvanáctý, bodovali i ostatní Češi

Ruhpolding (Německo) - Biatlonista Jaroslav Soukup obsadil dvanácté místo v individuálním závodu na 20 km na úvod Světového poháru v Ruhpoldingu. Ve zrekonstruovaném areálu se dařilo i dalším třem Čechům, všichni se vešli do bodované čtyřicítky. Zvítězil Nor Emil Hegle Svendsen. Olympijský vítěz před návštěvou 13 000 diváků porazil o 7,4 sekundy Francouze Martina Fourcada a připsal si třetí výhru v sezoně. Na třetím místě skončil Rakušan Dominik Landertinger, jenž o tři a půl sekundy odsunul na čtvrtou pozici staršího z bratrů Fourcadů, Simona.

Osmadvacetiletý Soukup udělal po jedné chybě na obou položkách vestoje a na Svendsena ztratil dvě a čtvrt minuty. Osmnácté místo obsadil nejlepší Čech v SP Michal Šlesingr, jenž si připsal tři trestné minuty a za Soukupem zaostal o půl minuty.

Osmnácté místo obsadil nejlepší Čech v SP Michal Šlesingr, jenž si připsal tři trestné minuty a za Soukupem zaostal o půl minuty. "Není to propadák, ale doufal jsem v lepší výsledek. Na druhou stranu jsem rád, že jsem udržel v průběhu celého závodu koncentraci a rytmus. To je pro mě pokrok oproti nedělnímu závodu s hromadným startem," uvedl Šlesingr. Nové tratě v Ruhpoldingu označil za extrémní. "Ani mně tak nevadí, že tratě jsou fyzicky náročné, problém spíše vidím v nebezpečných sjezdech. Tam jde o zdraví," podotkl. Pořadatelé už přitom po mnoha pádech v tréninku sáhli k úpravě zatáček.

Je nám líto, video expirovalo.
Světový pohár v biatlonu 2011 Německo

Ondřej Rybář, reprezentační trenér:

"Všichni kluci odvedli koncentrovaný výkon na střelnici, který navíc podpořili i velmi dobrým během. Samozřejmě mi trochu schází umístění v elitní desítce, ale věřím, že toho při současné formě může někdo dosáhnout příště."

Čtyřiadvacátý doběhl Ondřej Moravec a zaznamenal nejlepší umístění v sezoně. Účastník víkendového Poháru IBU v Novém Městě na Moravě Tomáš Holubec se do Světového poháru vrátil 32. pozicí.

Průběžné vedení v seriálu SP si udržel dnes pátý Tarjei Bö z Norska, který sice předvedl absolutně nejrychlejší běžecký výkon, ale připsal si o jednu trestnou minutu víc než trio na stupních vítězů. Ti shodně chybovali jednou.

Výsledky závodu mužů na 20 km

1. Svendsen (Nor.) 50:39,4 (1 trestná minuta),

2. M. Fourcade (Fr.) -7,4 (1),

3. Landertinger (Rak.) -23,7 (3),

4. S. Fourcade (Fr.) -27,2 (1),

5. Bö (Nor.) -35,5 (2),

...12. Soukup -2:18,2 (2),

...18. Šlesingr -2:45,4 (3),

...24. Moravec -2:59,5 (2),

...32. Holubec (všichni ČR) -3:42,5 (2).

Průběžné pořadí SP:

1. Bö 489 b.,

2. Svendsen 454,

3. Björndalen 338,

...18. Šlesingr 194,

...38. Soukup 81,

...58. Vítek (ČR) 31,

...65. Moravec 25,

...71. Holubec 13.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy