Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905

Soukalová: Říct mi někdo, že budu pátá, myslela bych si, že je blázen

Nové Město na Moravě (Žďársko) – Nebýt poslední nepovedené střelby, mohla útočit i na zlato. Nakonec Gabriela Soukalová obsadila ve stíhacím závodě v Novém Městě pátou příčku, ale i s ní byla velmi spokojená. "Kdyby mi někdo řekl před závodem, že budu pátá, tak si myslím, že je to blázen," smála se Soukalová po závodě, který ji připomněl loňský ročník.

Slavící Gabriela Soukalová
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Na trať totiž vyrazila až z dvacátého místa. Podobně velký posun po sprintu se jí podařil naposledy skoro před rokem na olympijských hrách v Soči. "Tam to bylo ještě o víc, ale tohle je pro mě úžasný posun," zářila.

Zaplněné hlediště Vysočina Areny nadchla. První, druhou i třetí střeleckou položku zvládla bez chyby a po stojce se vydala na trať jako první. "Byla jsem z toho vykulená a vzpomněla jsem si na staré časy, kdy mi to ještě šlo," řekla Soukalová.

V hustém sněžení ale nebylo příjemné jet první. Trať rychle zapadávala a zpomalovala se. "Jako kdybych jela po dece. Bylo to hrozně pomalejší než pro ty závodnice za mnou, protože z těch kopců jsem jim to tam projížděla," řekla. Vtipkovala, že skoro začínala šilhat. "Protože jsme se snažila trefovat do vyjetých stop od těch předešlých závodnic, což bylo o hodně rychlejší," vysvětlila.

První tři zastávky na střelnici zvládla v těžkých podmínkách perfektně, ale při té čtvrté dvakrát zaváhala. "Předtím jsem si udržela klidnou mysl a říkala jsem si: 'To stejně nedám, tak to zkusím'. Ale potom, když najednou vidíte, že ta šance je a chcete to i kvůli těm divákům využít, až moc jsem si to začala připouštět."

Po zkažených ranách tentokrát ani nepronesla své tradiční "sakryš". Spěchala na trestná kola, protože nevěděla, jak střílejí soupeřky. Když se vrátila pátá na trať, tak už tušila, že na stupně vítězů nedosáhne. "Já myslela, že mě ještě převálcujou ty holky za mnou. Ohlížela jsem se celou cílovou rovinku, jestli ještě někdo jede, ale viděla jsem, že už to mám víceméně jasný, pokud nespadnu," řekla biatlonistka.

Páté místo je přesto její třetí nejlepší výsledek v sezoně a povzbuzení před dalším pokračování sezony, která za měsíc vyvrcholí na mistrovství světa. "Dodá to trošku sebevědomí a bude mě to určitě víc bavit," řekla Soukalová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy