Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Snowboardistka Pančochová je vicemistryní světa

La Molina (Španělsko) - Snowboardistka Šárka Pančochová se stala vicemistryní světa v disciplíně slopestyle. Ve španělské La Molině dnes dvacetiletá česká naděje nestačila při premiéře této soutěže na světovém šampionátu jen na Finku Enni Rukajärviovou, která jako jediná byla lepší už v kvalifikaci.

Stříbro Pančochové je nejlepším českým výsledkem v historii mistrovství světa. O tři místa vylepšila pátou příčku Evy Samkové z úterního snowboardcrossu.

Pančochová se dostala na stříbrnou pozici hned po první finálové jízdě, za kterou od rozhodčích dostala 23,2 bodu. Před druhou jízdou, v které stejně jako ostatní absolvovala tři skoky, dvakrát jízdu po zábradlí a skok v U-rampě, už věděla, že horší než druhá neskončí. Ještě se zlepšila na 25,2 bodu a za zlatem zaostala o tři body.

Šárka Pančochová:

0"Mám velkou radost, jsem nadšená, protože mistrovství světa je velký a hodně sledovaný závod. Lidi to berou a doufám, že snowboarding se díky tomu dostane do jejich většího povědomí."

Pančochová přijela do La Moliny s vizitkou druhé ženy z nedávného prestižního závodu ve slopestylu v Davosu a ve španělském středisku potvrdila, že tuhle disciplínu umí. Je možné, že slopestyle se stane jednou z disciplín olympijských her v Soči 2014.

Pančochová přidala do své sbírky další velký úspěch. V Big Airu je juniorskou mistryní světa a loni v Kreischbergu vyhrála U-rampu světového poháru.

Šampiony v paralelním slalomu se stali Rakušan Benjamin Karl, který na MS ovládl i obří paralelní slalom, a Norka Hilde-Katrine Engeliová.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy