MČR Prostějov

Šlesingr skončil dvanáctý, vítěz SP Fourcade překvapivě vyhořel. Vyhrál Eberhard

Chanty-Mansijsk - Biatlonista Michal Šlesingr skončil s jednou chybou na střelnici dvanáctý v posledním sprintu sezony. V ruském Chanty Mansijsku se z první výhry v závodu Světového poháru nečekaně radoval Rakušan Julian Eberhard, který o 1,1 vteřiny porazil Němce Simona Schemppa.

Michal Šlesingr
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Šlesingr ztratil s jedním trestným okruhem na vítěze minutu a 16 vteřin. Pětadvacátý dojel Ondřej Moravec, který udělal dvě chyby na střelnici. O dvě místa za ním a o tři desetiny zpět figuroval Jaroslav Soukup. Michal Krčmář nenavázal na výkony z nedávného mistrovství světa v Oslu a po dvou trestných kolech obsadil 39. pozici.

"Michal (Šlesingr) může být spokojený, taky ho trošku pobolívalo v krku a nebyl úplně stoprocentní, ale předvedl pěkný výkon i výsledek," řekl trenér Marek Lejsek. "Michal Krčmář bude určitě nespokojený. Na trati od začátku ztrácel a na střelnici udělal zbytečné chyby. Byly to jeho chyby," řekl Lejsek.

Na startu se objevil i mladý Adam Václavík a sprint mu nevyšel střelecky. Musel na dvě trestná kola po ležce, další dvě po stojce a obsadil 72. místo. Již jistý celkový vítěz Světového poháru i hodnocení sprintu Martin Fourcade z Francie musel rovněž na čtyři trestná kola, z toho tři po položce vleže, a skončil až čtyřicátý.

Muži - sprint (10 km): 1. Eberhard (Rak.) 24:18,6 min. (0 tr. okruhů), 2. Schempp -1,1 (0), 3. Peiffer (oba Něm.) -23,0 (0), 4. Landertinger (Rak.) -28,2 (0), 5. Lesser (Něm.) -38,1 (0), 6. Burke (USA) -52,6 (1), 7. J. Bö (Nor.) -1:02,0 (1), 8. Doll (Něm.) -1:03,4 (1), 9. Rastorgujevs (Lot.) -1:06,8 (1), 10. Windisch -1:15,2 (1), ...12. Šlesingr -1:16,4 (1), 25. Moravec -1:51,0 (2), 27. Soukup -1:51,3 (1), 39. Krčmář -2:02,8 (2), 72. Václavík (všichni ČR) -3:33,6 (5).

Průběžné pořadí SP (po 24 z 26 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 1152 b., 2. Šipulin (Rus.) 785, 3. J. Bö 766, 4. Schempp 709, 5. Eder (Rak.) 684, 6. T. Bö (Nor.) 679, ...19. Šlesingr 393, 24. Krčmář 360, 27. Moravec 357, 54. Soukup 83, 77. Krupčík (ČR) 22.