BBV po 25 letech

Šlesingr se díky Birnbacherově chybě vyhoupl na třetí místo

Chanty Mansijsk (Rusko) - Sobota přinesla po vítězství Gabriely Soukalové českému biatlonovému týmu druhý cenný kov. Michal Šlesingr se po úpravě výsledků kvůli chybné střelbě Němce Andrease Birnbachera ve stíhacím závodu finále světového poháru v Chanty Mansijsku posunul na třetí místo, o které se podělil s Francouzem Martinem Fourcadem. Český reprezentant byl původně sedmý, pro vítězství si překvapivě doběhl Christoph Sumann z Rakouska.

Šlesingr zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně a první umístění na stupních vítězů od druhé příčky v předloňském vytrvalostním závodu v Östersundu.

"Trefil jsem pět terčů a říkám si: Paráda, je to za nulu. Pak jsem se podíval vedle a vidím, jak Michal zvedá ruku, a došlo mi: Sakra, špatný terč. Pak mi naskočilo pět trestných kol," řekl Birnbacher, který v konečném pořadí obsadil 19. příčku.

Šlesingr poté dostal možnost položku absolvovat a jednou minul. Český tým po zhlédnutí záznamu odhadl Šlesingrovo čekání na 25 sekund a podal protest s tím, aby se Šlesingr dělil o třetí příčku s již jistým vítězem SP Martinem Fourcadem, přestože po odečtení času by se dostal před něj. "Zdálo se nám to férové, protože Martin asi neměl informace a nefinišoval," uvedl reprezentační trenér Ondřej Rybář.

Protože ale rozhodčí nejprve ze Šlesingrova času odečetli 15 sekund, museli podat protest i Francouzi. "Těžko říct, jak by se závod vyvíjel, kdyby Birnbacher nechyboval. Ale konečný výsledek považujeme za spravedlivý," přidal Rybář.

Z českých reprezentantů dokázal bodovat ještě Ondřej Moravec na 22. příčce, třetí Čech na startu Zdeněk Vítek obsadil 48. pozici.

…48. Vítek (oba ČR) -4:29,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 25 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1215 b., 2. Svendsen (Nor.) 779, 3. Fak (Slovin.) 694, 4. Birnbacher 677, 5. Usťugov (Rus.) 677, 6. Landertinger 661, ...10. Moravec 574, 22. Šlesingr 445, 50. Vítek 127, 55. Soukup 87, 100. Jánov (všichni ČR) 7.