Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Slalom v Kitzbühelu ovládl Ital Deville, Krýzl bere body za 21. místo

Kitzbühel (Rakousko) – Slalom v Kitzbühelu vyhrál Ital Cristian Deville. Jednatřicetiletý závodník slaví první triumf ve světovém poháru. Vedení po prvním kole neudržel nakonec druhý Mario Matt z Rakouska, třetí skončil Ivica Kostelič. Chorvat se v součtu se sobotním sjezdem stal vítězem kombinace. Český lyžař Kryštof Krýzl byl jednadvacátý, v sezoně bodoval již v šestém slalomu a počtvrté za sebou. Další dva Češi Filip Trejbal a Martin Vráblík první kolo nedokončili.

Cristian Deville
zdroj: ČTK/AP

Krýzl postoupil do druhého kola z 29. místa, na vedoucího Matta ztrácel 3,87 sekundy. "První kolo bylo opravdu šílené. Ante Kostelič to vždycky staví takhle. Mají s Ivicou naučené nějaké kombinace, tak se to samozřejmě snaží přenést i do závodu. A tenhle kopec je sám o sobě dost členitý, takže pak z toho vyplyne takhle náročný slalom," uvedl Krýzl v tiskové zprávě.

V druhém dějství však využil lepší podmínky na trati a zajel šestý čas kola. V sezoně byl lepší pouze ve slalomu v Adelbodenu (12.) a stejný výsledek jako dnes předvedl v Adelbodenu v obřím slalomu. "Dalo se jet ještě rychleji. Musíme to zanalyzovat, kde jsem udělal chybky. Když je slalom postavený rytmicky, tak si věřím. Ale jakmile se nechám rozhodit nerytmickou kombinací branek, tak do toho přestanu rubat a jedu trochu pasivněji, což je na výsledném čase samozřejmě znát," doplnil český lyžař.

Jednatřicetiletý Deville vyhrál poprvé v kariéře, na stupních vítězů byl potřetí v životě. Matta porazil o 72 setin sekundy, Kostelič ztratil na vítěze dalších šest setin, ale díky výpadku Marcela Hirschera z Rakouska se dostal do vedení ve světovém poháru.

Hirscher už málem nepostoupil do druhého kola, protože ho nejprve jury diskvalifikovala za chybné projetí hned první branky, ale po zhlédnutí záznamu se opravila. Hirscher však v druhém kole jel opět na maximální hranici rizika, několikrát málem vypadl, nakonec skutečně neprojel jednu z branek a byl diskvalifikován.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy