Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Skoky ve Finsku vyhrál Freund, Češi nepostoupili do druhého kola

Kuusamo (Finsko) – Třetí závod, druhá výhra, to je bilance německého skokana na lyžích Severina Freunda, jenž opanoval závod světového poháru ve finském Kuusamu. Čeští reprezentanti stejně jako minulou neděli v Lillehammeru nepostoupili do druhého kola a nebodovali.

Severin Freund
zdroj: ČTK autor: Markku Ulander

Čtyřiadvacetiletý Freund, jenž vyhrál v Norsku sobotní úvodní závod sezony na středním můstku, si připsal celkově čtvrtý triumf v kariéře a vede průběžné pořadí SP.

Ve vyrovnaném závodě porazil Freund o pět desetin bodu Rusa Dmitrije Vasiljeva, jenž měsíc před 33. narozeninami sahal po prvním vítězství ve světovém poháru. Třetí skončil čtyřnásobný olympijský vítěz Simon Ammann ze Švýcarska.

Freundovi pomohlo k výhře také selhání vedoucího muže po prvním kole Jaky Hvaly. Devatenáctiletý Slovinec, jenž v Kuusamu jako jediný překonal hranici 140 m, druhý skok nezvládl a po výkonu pouhých 97 metrů klesl na 24. místo.

Do závodu se kvalifikovali tři Češi a ani jeden z nich se nevešel do postupové třicítky pro druhé kolo. Lukáš Hlava obsadil 34. pozici, Jakub Janda skončil na 42. místě a nejlepší Čech z minulých sezon Roman Koudelka byl až pátý od konce na 46. příčce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy